Morčata331

Je podle vás lepší seznam nebo google

Nejlepší odpověď
Bedy

Jak v čem a jak kde.
Google třeba sleduje aktivitu svých uživatelů, Seznam naopak co se týká soukromí, je na tom velice dobře (je taky laureátem pozivitní ceny Big Brother Awards).

Seznam podle mého názoru lépe vyhledává u nás doma v Čechách, Google je zase lepší ve vyhledávání ve světe.

Co se týká Emailu, tak Google má třeba lepší antispam, než Seznam, ale zase Googlí robot čte emaily a na základě obsahu zobrazuje ve správě emailové schránky reklamu. Nebo již smazané emaily Google prý drží na svých serverech nějakou dobu. Tohle Seznam nedělá. Seznam Email je i podle mého názoru přehlednější a má lepší uživatelskou podporu (i od samotného Seznamu).

Co se týká map, tak Google určitě zaujme svým kontroverzním StreetView, kdy na mapy nekoukáte z ptačí perspektivy, ale lidské perspektivy. Nefunguje ale na všech ulicích a všude. Jen někde. To se může hodit, když třeba plánujete trasu a chcete se podívat, jak vypadá silnice – pravda, někdy ty snímky jsou trochu staršího data.
Seznam zase má klasické mapy přehlednější, jsou takové barevnější a má vynikající turistické a cyklomapy.
Letecké snímky jsou stejně dobré.

Google určitě má dobrý překladač, ale Seznam má lepší slovník a tezaurus. Google žádný slovník ani tezaurus nenabízí. Pro překlad je lepší Seznam, pro nějaké porozumění textu (čeho se text tak týká) je lepší Google.

Myslím si, že oba vyhledávače jsou stejně dobré kvůli tomu – zkuste se třeba podívat na Turecký Google – to je bída.
Český Google je tak dobrý díky Seznamu, Seznam je tak dobrý díky Českému Googlu.

Já osobně používám Seznam.

Další odpovědi
ven.cik

Jednoznačně Google, je úplně na jiné úrovni než seznam…:)

Vendys2

Google – má i lepší email ;) :)

anonym

seznam?
neznám.

quentos

To je snad jednoznačné. Je to trochu o penězích – Google je neustále navštěvovaný, a tak má peníze na svůj další rozvoj, proto je nesrovnatelně lepší.
Jeden příklad za všechny. Jedno z mých vůbec prvních použití internetových vyhledávačů proběhlo kdysi před lety kvůli mému oblíbenci Vincentu van Goghovi. Google s ním neměl problém, obzvlášť když jsem jméno dal do uvozovek (neměl problém ale i bez nich). Zato Seznam rozuměl jen jedné části Vincentova celého jména – té prostřední, načež mi nabídl stránky typu „výroba a opravy VAN…“
Doplňuji:
*patří se dodat – Google je neustále navštěvovaný „lidmi z celého světa“. Kdežto Seznam jen českou menšinou. V počtu návštěv je tudíž propastný rozdíl, a tudíž i v počtu vydělaných peněz u autorů těcvhto dvou stránek.

Sarrow

To je vtip?

anonym

tak dlouho se chodí na seznam, až se jde na google