FlAsh_7

Je podle vás dobrý cíl začít myslet pozitivně? Jak toho docílit?

Nejlepší odpověď
elkon

Myslet pozitivně není cíl, ale prostředek, jak dosáhnout pohody.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě. Brát hlavně vše s nadhledem, úsměvem a humorem! 🙂 Základem pozitivního smýšlení je mít svůj život pod kontrolou. Pozitivum vyvolá pozitivum. Běh událostí v životě nemůžeme řídit, můžeme ale ovlivnit to, jak je budeme vnímat a co si budeme o nich myslet. Abychom mysleli pozitivně, je třeba být v dobré fyzické formě a jíst zdravě. Smějme se a berme vše s nadhledem a humorem. Pokud se nám něco stane, mysleme vždy na to, že se mohlo stát něco horšího. Stýkejme se jen s pozitivně myslícími lidmi. Jak bychom se cítili s člověkem, který je stále negativní: vše je špatné, vše dopadne špatně? Záleží jen na nás, jaké myšlenky se nám „vyprodukují“ v hlavě. Myslet pozitivně je úplně jednoduché. 🙂

Kepler

Měj neustále na paměti, aby ses k lidem choval stejně, jako bys chtěl, aby se k tobě chovali oni k tobě.

ivzez

Souhlasím s Elkonem, myslet pozitivně by neměl být cíl.
Je to nejen prostředek, ale i start „nového života“ > spokojenějšího.