Rokio

Je podle vás chvályhodné, když si invalida 3. stupně snaží přivydělat?

Invalidní důchodce 3. stupně většinou nemůže pracovat, nebo jen velmi obtížně. Pracující lidé jsou tahounem ekonomiky každé země. Myslíte si tedy, že když někdo pobírá invalidní důchod nejvyššího stupně, tak je dobře, když si snaží něco přivydělat?

Mám na mysli hlavně způsoby výdělku mimo hlavní pracovní poměr, aby invalida o důchod nepřišel.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nepiš blbosti, proč by invalida s trojkou nemohl pracovat ? „České zákony Vás v tomto nijak neomezují a je tedy jen na Vašem zvážení, jestli pracovat chcete nebo ne. Na rozdíl od nižších stupňů ID se Vám totiž pobírání invalidního důchodu ve třetím stupni započítává do náhradní doby zaměstnání, tudíž se Vám tato doba zahrne do potřebné doby pro nárok na starobní důchod. V tomto ohledu jste tedy zabezpečení. Pracovat však můžete chtít z řady dalších důvodů. Řada lidí se domnívá, že musí ve svém výběru zaměstnání zohlednit výši výdělku, pracovní dobu, typ práce a podobně. Zákon však nic takového neupravuje, tudíž nemusíte mít obavy například z toho, že byste pobíráním vyššího platu ohrožovali svůj nárok na ID III. stupně. Přesto je tu však jedna věc, kterou byste si měli dobře pohlídat. Pracovníkům je vždy doporučováno dát si pozor, aby díky svému zaměstnání tzv. nevypadali příliš zdravě. Obecně platí, že při pobírání ID pro invaliditu III. stupně máte pracovní schopnost sníženou o 70 % a více. V dnešní době se však dá využít řady prostředků, které Vám sníženou pracovní schopnost pomůžou vhodně nahradit – např. práce z domova, zkrácená pracovní doba, uzpůsobené pracovní místo apod.“
---https://pcfenix­.cz/mohu-pracovat-i-kdyz-pobiram-invalidni-duchod-ve-tretim-stupni/
… je mnoho způsobů práce, jež se dá vykonávat i s trojkou, sice ne každý to zvládne a zdraví dovolí, ale zakázáno to nejni …
… snaha se chválí …

Další odpovědi
Pepa25

Je to většinou dobré hlavně pro něho, že má náplň a cítí se užitečně. Tím je to výhodné i pro společnost.

Edison

Je to hlavně jen a pouze jeho věc. Diskuse o „chválihodnosti“ je zcela irelevantní. Teda pokud by nepracoval zadarmo, nebo za to ještě platil.