dust8

Je pití obden bráno jako alkoholismus?

Nejlepší odpověď
Kepler

Každé PRAVIDELNÉ pití je alkoholismus. Zpravidla začíná malými dávkami, ty se ale záhy začnou zvyšovat.

Další odpovědi
anonym

Není, ale může se to v alkoholismus vyvíjet. Ono se říká, že jedna štamprle po rána je zdraví prospěšná, ale ten kdo nemá disciplínu, tak pak pije čím dál častěji.
Takže s mírou.

quentos

Kepler nemá pravdu, záleží na psychickém stavu jednice. Piju už řadu let jedno až dvě piva denně a alkoholik nejsem: občas si totiž to pivo dokážu odepřít. Jednou jsem na něj dokonce zapomněl…! To alkoholik nedokáže.
Nelze tedy takto určit. Málo informací. Záleží, co s tebou vynechání pravidelného drinku dělá.

anonym

Říct, že každý pravidelný pití je alkoholismus je podle mě blbost. Třeba moje maminka pije pravidelně každej silvestr a na narozeniny, jinak ne. Je tedy alkoholička?

Pokud vám pití obden škodí (např. vynecháváte práci, starost o potomky) a nedokážete jeden den navíc bez alkoholu vydržet, pak bych vás považoval za člověka, ohroženýho závislostí na alkoholu.

Kepler

Tu definici nemám ze své hlavy, to je klasifikace psychiatrů. Samozřejmě když se pravidelně ožíráme na Sivestra a na narozky, není to pravidelné pití, zrovna tak, jako když si skleničku občas odepřeme. Pravidelné pití je, když si dáváme alkohol prakticky denně a nedokážeme si ho odepřít. Někdy alkoholik vydrží bez chlastu dokáže vydržet i 1 – 2 týdny, ale stejně se k němu vrátí – to je jasná závislost.

quentos

Ano, ale v původním příspěvku jsi právě zapomněl dodat to podstatné: „… a nedokážeme si ho odepřít.“ PAK je to teprve alkoholismus.