Porkman

Je papír 2D, nebo 3D?

Ve škole nás učili, že 2D, ale mě přijde 3D.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Rocker

3D

Samozřejmě 3D,i hrana papíru má svůj rozměr.

Další odpovědi
hard work

2D

2D, protože nemá výšku

Rokio

2D

2D. Je dvourozměrný. Má výšku a šířku. Pokud dáme více listů na sebe, získáme navíc tloušťku a ta hromádka papírů bude trojrozměrná.

led

3D

Paier má dva typy rozmerov
1 – Pracovná plocha na papieri je 2D, preto sa všeobecne považuje za dvojrozmerný.
2 – hmota papiera je 3D, preto sa aj rozlišuje aj na (píšem zjednodušene len základné, v skutočnosti ich je viac s presným kódovým rozlíšením) tenký, polohrubý a hrubý…

Zjenodušene: čo môžeme chytiť do ruky je trojrozmerné, preto ak papier môžeme chytiť do ruky je 3D.
Kniha, stránka s textom na papieri na obrazovke elektronickej čítačky je 2D, pre čitateľa je nehmotný. Ale čítačka ako zariadenie je 3D.

Dochy

Nevím

Vím, ale lepší odpověď nenabízíš. Záleží na úhlu pohledu. Pro většinu lidí je na papíru hlavní jeho povrch, na který lze psát. Grafika na papíru (pokud nepoužiješ kvalitní optiku, nebo nezačneš zkoumat strukturu kresby) je subjektivně 2D. Papír jako takový je samozřejmě objekt jako jakýkoli jiný, a tedy 3D. Ve světě, který známe a pozorujeme, jsou zkrátka všechny objekty 3D. Včetně třeba grafenu, který má jen „jednoatomovou“ tloušťku.

paul1

2D

Ale zmačkaný 3D 🙂

Pankrác

3D

cochee

Paradoxně z chybné Rokiovy dedukce je jasné, že papír je tři dé. Podle Rokia je papír bez třetího rozměru – tloušťky, tedy nula. Jak to, že stokrát nula (sto archů na sobě) není opět nula?

led

Teória Rokia je chybná, pretože ako sám tvrdí "Pokud dáme více listů na sebe, získáme navíc tloušťku " čo ale nie je možné žiadnym naskladaním na seba u 2D plochy