Kelt

Je odpověď na otázku v angličtině Yes správná, nebo není?

Do you come? Yes. nebo Yes, I do. Co je správné ,pokud se jedná třeba o telefonický hovor? Má se to sloveso používat, nebo stačí jen pouhé yes, nebo no. Je to nějaký prohřešek nebo ignoranství? Součástí dialogu je domluvit se, pochopit jeden druhého a ne bazírovat na takových věcech. Jak to vidíte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Jistěže samotné Yes stačí. To jen ve škole nás nutí odpovídat „celou větou“ – nejen v angličtině, ale i v češtině. Celá věta je spíš pro zdůraznění (opravdu přijdu).
Spíš mě zaráží použitý čas. Do you come? by znamenalo „Přicházíš/Přichá­zíte?“ (pravidelně/o­pakovaně), případně taky „Dosahuješ/Do­sahujete orgasmu?“ (opět pravidelně/opa­kovaně)