Alča M.♥

Je oblíbenější Guinnessova kniha rekordů, nebo bible?

Myslíte si, že lidi mají více rádi (nebo více čtou) Guinnessovu knihu rekordů a nebo bibli? Já jsem bibli nikdy nečetla a ani nechci. Ale zato Guinnessovu knihu rekordů jsem četla a byla super. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
rynek878

Se jménem Guinness je spjato i vydávání známé Guinnessovy knihy rekordů (po bibli údajně nejprodávanější knihy). První vyšla v roce 1955 jako pomůcka pro řešení sporů vedených v irských hostincích. Nápad na její sestavení dostal tehdejší ředitel pivovaru sir Hugh Beaver, když se s přáteli přel, který pták je v Evropě nejrychlejší, zda tetřev nebo kulík.

více zde:

Zdroj: http://fyzmatik­.pise.cz/7605-chovani-piva-guinness-ve-sklenici.html

Další odpovědi
dědapetr

Podle mě bible.Protože si nedovedu představit věřící k modlidbám číst Guinnese.