Kazatel

Je nutné sklápět při splachování záchodový dekl?

Dočetl jsem se, že při spláchnutí záchodové mísy se šíří všude kolem bakterie a dekl by měl být zavřený. Jak ale pak přes sklopený poklop zašťourat v míse štětkou, aby uvolněné případné nečistoty byly též současně spláchnuty ?

Odpovědi
Drap

Musíš sklopit, spláchnout, odklopit, použít štětku, přiklopit. Musíš to udělat dostatečně rychle, jinak to nestihneš.
Kdo by to ale dělal?

Dochy

Podle mně jsou to diskuse o hov… 😉 Na můj vkus to moc řešíte. Když zaklapnu dekl, budu mít skoro určitě postříkaný prkýnko i ten dekl, jakmile se dekl zvedne, ty kapky stečou za záchod, pokud to někomu připadá zábavné a hygienické, tak mně ne. Když nechám dekl nahoře, všechny větší kapky zůstanou uvnitř. A ty mikroskopické kapky co se nějak odrazí a poletují vzduchem budou stejně těměř 100% z čisté splachovací vody a ne od ho…, které už bylo vodou odneseno.

dudu

Vřele doporučuji. Jinak se po každém spláchnutí miliardy fekálních bakterií šíří do okolí. V případě, že je záchodová mísa součástí koupelny, ty mrchy se usadí všude – např. i na zubním kartáčku.
Určitě budeš souhlasit, že jsou lepší možnosti jak trénovat svůj imunitní systém.

marci1

Ano. Na toto téma jsem se již vyjádřila v této otázce: 🙂
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zaznamenali-jste-nejaky-vyvoj-ci-pokrok-v-reseni-genderove-valky-o-zachodove-prkenko

pepe88

Prkénko dávej dolu jen,když nechceš v noci budit ostatní :b