Danina65

Zaznamenali jste nějaký vývoj či pokrok v řešení genderové války o záchodové prkénko?

Nejlepší odpověď
Dochy

U mě je tento boj jasně vyřešen. Jednoznačně aplikuji pravidlo „přidělení prostředku na požádání“, často používané v informatice, vedoucí k minimální režii 😉
Jinými slovy: každý si ho dá, jak potřebuje.

Jsem ochoten uvažovat o změně přístupu v případě, že bych se o prkénko „dělil“ s někým, kdo by měl nějaké objektivní potíže (mentální či fyzické) se danému pravidlu přizpůsobit.

Obecně ve společnosti už jsem nějaký ten pátek nenarazil na zmínku, že by to někdo potřeboval řešit. Tak buď lidstvo došlo k nějaké shodě (v mém okolí by to muselo být pravidlo výše zmiňované), či válka zuří v jiné generaci, nebo se lidé rozhodli, že teď budou řešit nějakou důležitější ptákovinu. 😉

Další odpovědi
Kepler

Ano, v mém případě válka skončila mým drtivým vítězstvím na věčné časy, když jsem se před lety rozvedl a rozhodl se pro život singla. Se svým posvátným prkénkem si manipuluju sám, a pokud zrovna není ve vyhovující poloze, viníkovi ochotně odpustím.

pusinka50

Nikdy jsem to nemusela řešit, chlapi, kteří prošli mým životem, zřejmě všechny potřeby na WC vykonávali vsedě.:-)

Drap

Ne, u nás nikdy taková válka nenastala. Z toho důvodu neni třeba ani nic řešit.

marci1

Já to vidím takhle: Zbytečně se lidé stále „škádlí“, jestli prkénko dole nebo nahoře, ale spíše by je mělo zajímat, co se stane, když nechají při splachování víko otevřené:voda a další nečistoty z toalety mohou odletovat přes celou místnost a také do vzdálenosti asi dvou metrů od záchodu. Bakterie ve vzduchu přetrvávají tak dlouho, dokud se neusadí jako špinavý film v celé místnosti. A „výborné“ to je obzvláště pokud mají WC a koupelnu společné. Ručníky a zubní kartáčky jsou plné „potvůrek“ bakterií. A to už nikomu při utírání či čištění zubů neva. 🙂

quentos

Jak už bylo řečeno: každý si ho dá, jak potřebuje. Když si ho chlap není líný zvednout, proč by měly ženy mít problém si ho zase sklopit? Je to akorát další výmysl feministek, jak muže „feminizovat“. To na mě neplatí.

MarPar55

ExManželka prudila dost dlouho, až jsem podlehl. Vyřešil jsem to tak, že dávám obě prkénka dolů. 😉

dubraro

Každý muž, který si sám vede domácnost, záhy zjistí, že prkénko dole a pindík v míse výrazně šetří námahu vynakládanou na očistu WC.

Dochy

Marci: zas když je prkénko dole, tak nedostane zásah jen nějakými mikrokapkami, ale často je i regulérně ostříknuto splachovací vodou. Tak si vyber. Já si radši sednu na suché.

Zdá se, že téma je stále živé 😉

Dochy

Pusinka: To pak mám ještě otázku, zda nemáš na WC „neposlušné“ prkénko? Párkrát už jsem se s takovými setkal – jakmile ho někdo dá do horní polohy a pustí, ono samo spadne. Zatím jsem to potkal buď v ryze ženských domácnostech, nebo pak na poloveřejných místech (některé školy apod.) Předpokládám, že to je dělané nám chlapům naschvál, protože (zvláště v některých případech „podlého neposlušného prkénka“) to rozhodně neslouží ani pro hygienu a čistotu. „podlé neposlušné prkénko“ – takové u kterého prkénko vydrží v horní poloze asi tak 5–10s bez viditelných známek aktivity. Pak spadne – to už je chlap „v nejlepším“.

pusinka50

Dochy: 🙂 🙂 Neposlušné prkénko jsem nikdy neměla a nemám.:-) Mně zase vadí, že na veřejných místech na dámských WC si prkénka zvedají ženy, které se pak v podřepu neuhlídají a netrefí se do mísy. Okolo mísy se postupně dělají loužičky, navíc rozťapané botami. To by mě vzal čert. Hlavně, že je prkénko suché, ale člověk tam stejně nemůže vejít.

Dochy

Jo tak tohle někdy bývá i u pánských záchodů ☹ Nechápu, jak se někdo může chovat takhle jako prase ☹