Adam H.

Je nutné penetrovat již natřený sádrokarton?

Chystám se malovat v bytě, který je kompletně ze sádrokartonu. Sádrokarton byl již asi 3 roky zpět natřen. Nevím, zda byla zeď napenetrována. Je nutné penetrovat sádrokarton, který je již natřený (a přetírá se)? Malovat plánuji barvou HET Klasik.
Díky

Odpovědi
Drap

Nutné neni, pokud je původní barva všude kompaktní a dobře drží.

mosoj

Hlavně stěnu očisti a odmasti. Stačí otřít vodou s jarem. Nic nepenetruj. Dnešní malířské nátěry jsou kvalitní a dobře „proklížené“. Velmi dobře drží.