Matiselis

Je normální zažívat takovéto „biologické změny“ kvůli emočnímu stavu?

Ahoj, všiml jsem si, že podle emocí mi mizí/objevují se různé nepříjemnosti na fyzickém těle. Např.: když dělám na PC nudnou školní práci, začne mě bolet pozadí, ruce, záda, oči, hlava,… Jakmile ale začnu na PC dělat něco zábavnějšího/za­jímavějšího, tyto nepříjemnosti zmizí/sníží se (podle toho, jak moc zábavná je to činnost).
Další přiklad: nechce se mi být venku, a jak je teď teplo, tak se začnu hrozně potit (i když chodím pomalu), bolí hlava, celková zesláblost… Pak se mi tam chce být a mohu klidně rychle chodit a žádný pot ani ty další věci… přestože je stejně stupňů.
Je normální, že tělo takto reaguje na změny v psychice?
Děkuji

Nejlepší odpověď
da ny

Je to naprosto normální.
A proto, vše co děláš, dělej s chutí, elánem a bez odporu. Jak si něco ošklivíš (zhnusíš), sám si dobrovolně navozuješ nepříjemné stavy.

V životě člověka je mnoho věcí/činností, které musí/je třeba vykonávat (přestože nás příliš netěší nebo zrovna nebaví. Nijak si nepomůže, když to bude dělat s nechutí/odporem. Udělat je to třeba a tak raději s chutí, elánem a nadšením
Jsi strůjcem svého života a zdraví. Svým postojem a myšlením
Co děláš, to dělej rád. Budeš větší než král..... 😉:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=I6zAw6uZ1Yo

Další odpovědi
zjentek

Ano. nezájem a apatie je jistá deprese. Proto dělejme jen to, na co máme a k čemu jsme předurčeni…To, co „nás baví“!

College

Jde o příčiny a následky

Matiselis

uf, takze je to „v normě“