Rokio

Je normální, když se těším na posmrtný život?

Já posmrtný život považuji za mnohem hodnotnější než pozemský život, protože posmrtný život trvá věčně, zatímco pozemský život trvá jen několik desetiletí. Proto se snažím chovat dobře k ostatním lidem, konám dobré skutky a snažím se být zadobře s křesťanským bohem, abych měl dobrý posmrtný život.

Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Roman71

Rokio, bylo by velmi moudré (pokud si chceš udržet přátelství s Bohem) číst Bibli a modlit se o porozumění. To je první věc, kterou ti chci napsat. Druhá věc je ta, že smrt je opakem života. Něco jako život po smrti neexistuje. Proč? To (snad) pochopíš už při přečtení prvních tří kapitol 1.knihy Mojžíšovy, a pro jistotu si ještě přečti knihu Kazatel 9.kapitolu. A další neméně důležitá věc: víra bez skutků je mrtvá. Nestačí jen věřit. Je potřeba, aby z tvého způsobu života byla vidět láska k Bohu. Potom máš krásné vyhlídky na nekonečně trvající život v pozemském ráji.

Další odpovědi
briketka10

Není.
Jsem ateista a můj názor je, že posmrtný život neexistuje.
Jestli tomu lidi věří. Tak ať si věří. Je to jen v pohádkách.

Věříš i na duchy, strašidla :))

Mc Merkurion

… že patříš k tomu stádu, který jdou za svým pastýřem a těžko potom můžeš: "věřím ve vědu a pokrok http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-tato-kombinace-bezna) … ale vono je to dneska dosti moderní, věřit …

cochee

Tak co tu ještě děláš?

Běž k vojákům a přihlas se do mise, do první linie. Tak tě co nejdřív zabijou a už tam budeš, nebudeš tady muset nehodnotně žít několik desítek let.

led

Vieš si predstaviť posmrtný život bez prežitia reálneho života tj.obdobia medzi narodením a smrťou?
V zmysle náboženstva, je posmrtný život založený na reálnom živote a konaním živého človeka pred jeho smrťou… ak páchaš zlo, konáš proti Bohu, nemáš sa na čo tešiť v posmrtnom živote… ale ako môžme žiť pravoverne, ak nám Osud, veď taká je Božia vôľa, nadelil dráhu človeka páchajúceho hriechy…
Ak sa vzoprieme Božiemu predurčeniu, potlačíme v sebe zločin a snažíme sa žiť v zmysle Biblie, teda priečime sa tým Božej vôli, aký posmrtný život nás potom čaká? (používam síce oslovenie Boh, v zmysle kresťanskej náuky, ale môže to byť Alah pre muslimov, Jehova pre židov, a podobne podľa každého vierovyznania…)
Žime tak, aby sme sa tešili hlavne na tento reálny „pozemský“ život, aby aj naši potomkovia sa mohli tešiť zo života a nie zo smrti.

Drap

Je to normální, zvláště u materialistů za kterého se prohlašuješ.