Rokio

Je tato kombinace běžná?

Jsem nepokřtěný věřící a materialista a věřím ve vědu a pokrok.

poznámka: Pokud jde o můj vztah k materialismu, tak se zvyšujícím majetkem a příjmy dávám více mamce a charitě.

Nejlepší odpověď
annas

Vaše informace jsou nepřesné.

Materialismus je filozofický směr, který vychází z toho, že základem všeho je hmota. Jde o vědecký názor.

Podst. jméno věřící má více významů

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=v%C4­%9B%C5%99%C3%AD­c%C3%AD_1&ref=v%C4%9B%C5­%99%C3%ADc%C3%AD_2

1." být přesvědčen o pravdivosti něčeho: věřit obžalobě; věří mu každé slovo
2. mít přesvědčení o existenci boha n. jiných nadpřirozených bytostí a úkazů: věřit v boha; věřit na zázraky
3. důvěřovat: věřit lékaři; věřit v sebe, sobě
4. být přesvědčen o dobrém vývoji něčeho ap., doufat:"

Takže, pokud „věříte“ v materialismus, tedy filozofickou vědu, můžete být i nepokřtěný, ale vylučuje se s vírou v duchovno.

Ale někde jste uváděl, že věříte v boha, takže vaše kombinace je nesprávná.

Zřejmě jste si popletl pojmy materialistický – názor a materiální – zajímáte se o materiální. statky, potřeby, vztahy atd.

Existují různé druhy věd, takže v kterou vědu věříte? Stejně vědec, který věři v boha, těžko může být materialista.

Další odpovědi
Drap

Co je běžné? Věřící materialista je samo o sobě poněkud zvláštní spojení, ale ne vyjímečné.

Kepler

Úplně běžné to není, ale neobvyklé taky ne. Četl jsem o mnoha význačných vědcích, kteří zároveň věří v Boha. U nás například známý popularizátor, astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Naopak, dokonce i sám papež připustil existenci evoluce. Já sice v Boha nevěřím, ale pro jistotu si vezmu do rakve aspoň dvoje čisté trenky pro případ, že by mě poslal do pekla.