Marty Koller

Je normální aby mi bylo horko po cvičení když jsem dlouho necvičil?

Odpovědi
Disraeli

Po i při cvičení je snad téměř vždy normální zažívat „pocit“ horka. Respektive to není pocit, ale stav těla. v důsledku termoregulace a jako teplokrevní sami teplo můžeme produkovat a právě fyzická aktivita (nebo z psychické/men­tální stránky nějaké stresory) to výrazně ovlivňují a způsobují. Protože metabolismus a hlavně adrenalin a hormony (ale i třeba dopamin + jiné) a zvýšená tepová frekvence.
Je jedno, jestli cvičíš po dlouhé době nebo několikrát týdne. Na to si „imunitu“ neuděláš, to jsou normání pochody v těle (tvorba látek, jejich vliv na tělo, krev a proudění).
Nepřivyklí to snášejí hůř, je to možnost, že se takové symptomy víc prožívají nebo jsou umocněny a svaly (i celkově tělo) to víc cítí, protož na to nejsou zvyklé.

Disraeli

A sice píšu, že si na to „imunitu“ neuděláš, ale po různých cvičení je možné naučit se ovládat svou tělesnou teplotu (i různé vnitřní tělesné pochody) podle přání/vědomí.