hapiky

Je neustálé napětí mezi významnými státy světa nebo firmami hlavním důsledkem tak rychlého rozvoje technologií?

Nepřátelství je obvykle motorem snahy být silnější než protivník.

Nejlepší odpověď
autacek

Ano, je to tak. Naprostá většina dnešních moderních civilních technologií byla nejprve vyvíjena pro armádu.

Další odpovědi
Kepler

Samotný pokrok v technologiích snad ani ne, to je normální konkurenční boj. Košer není vývoz za dumpingové ceny.

aliendrone

Ano, naprostá většina technologií byla vyvíjena pod záštitou armád za účelem dosažení vojenské převahy. V dnešní době je vývoj technologií natolik drahý, že nezbytné prostředky může obvykle dodat jen armáda (ta si starosti s rentabilitou dělat nemusí a může si dovolit vyhazovat peníze do kanálu, jelikož VŽDY dostane další).

Ať se podíváš kam chceš > rakety, letadla, internet, mobilní telefony, GPS, digitální fotografie atd. atd. – vše bylo vytovřeno primárně pro VOJENSKÉ použití a teprve následně s odstupem času využito i v civilní sféře.