Shady Pony

Je neslušné žádat o práci firmu, která nezveřejnila žádnou pracovní nabídku?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Bez toho by si plno lidí ani žádnou práci nenašlo. Není možné se spoléhat jen na Úřad práce a veřejně uvedené nabídky práce.
Každá firma někoho potřebuje, často někoho postrádají právě teď, i když nemají nikde uveřejněnou nabídku práce.
Práci člověk dokáže najít, i když je třeba právě krize, i když firmy propouštějí a údajně nikoho nenabírají. Je třeba být iniciativní. Sepsat si několik dobře napsaných životopisů a sám aktivně obcházet firmy – i když oficiálně nikoho nehledají. Např: Člověk bez vzdělání, který se spoléhá jen na ÚP si nikdy práci nenajde. Popřípadě mu najdou tu nejhorší možnou práci za malý peníz. Naopak člověk bey vzdělání, který aktivně hledá a něco pro to dělá, dokáže sehnat práci do týdne. Ani to nemusí být nijak zvlášť špatná práce.

Já si třeba práci a všechny ty brigády našel sám. Jakože nikdy jsem nešel podle nabídek práce, ale vždy jsem obcházel a dostal i když žádné nabídky neměli.

Vůbec nic neslušného na tom není. Naopak jsou to body k dobru. Je vidět, že je to člověk iniciativní, odhodlaný, snažívý, samostatný atd.
Samozřejmě ne vždy tu práci dostane, může se zeptat v deseti firmách, kde ho odmítnou, než si tu práci najde.
Vždycky je to spíš o tom, jaký na ně uděláš dojem, jak je přesvědčíš a prosadíš se.

Další odpovědi
Justin1

Nevidím na tom nic neslušného, je to prostě spontánní kandidatura.

replicator

To je normální, já si třeba každý rok obvolám HR dané firmy jestli mají nějakou volnou pozici a dozvím se třeba, že ta a ta agentura nabízí takové pozice pro tuto firmu.