Kelt

Je nějaké pravidlo, kolikrát něco opakovat, abychom to uměli?

Napadla mne tato otázka, kolikrát je třeba něco dělat, abychom to uměli dobře, dokonale atd při příležitosti, kdy jsem se snažil naučit napsat znaky nějakého cizího písma. Například čínské, japonské, arabské a jiné a srovnal to třeba s nějaký gymnastickým cvikem, nebo cvikem v bojovém umění a pod. Každá činnost, kterou provádíme, předpokládá zapojení mozku, nervů a do toho nějaké pohyby, mimika a pod. A čím častěji, tím se to lépe naučíme. I když někdo se dokáže naučit například tanec za kratší dobu, než jiný třeba psát v jiném jazyce nebo hrát na hudební nástroj. Jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Když se učím čínské, japonské a jiné písmo, mám takové pravidlo: pokud svůj sešit na týden odložím, a potom ho otevřu, jsou dvě možnosti. Ta hezčí je, že umím plynule navázat, kde jsem před týdnem přestala. Ta nehezká je, že hledím do sešitu a přemýšlím, jestli jsem to opravdu napsala já. 🙂

Další odpovědi
elkon

Já jsem kdysi zkusil metodu, kterou mi napověděl kamarád, který jezdil asi 15km vlakem, když nastoupil do učení. Ne každému ale tato metoda vyhovuje. Mě ano a mým dětem později také. Učivo které je potřeba se naučit, si namluvit na diktafon, dnes třeba na mobil a pak si to pouštět a poslouchat. Překvapivě to funguje. Nám se to osvědčilo. Lépe se učilo z poslechu, než ze čtení.

paul1

Jak říkal Léňa: Učit se, učit se, učit se. Takže 3× 😁

zjentek

Není. Například já vzhledem ke svému handicapu/přednosti (toť relativní) to mám v životě jako 50× a stále poprvé- prostě ráno vstanu a začínám skoro od á.

Až někdo přijde na to, jak tohohle využít, budu i já úspěšným, nebo boháčem- což jsou současně zřejmě synonyma.

Ivko

Vzdy si vse musim rikat nahlas…kdyz jsem studovala travila jsem spoustu casu ve skleniku kde jsem „prednasela“ paprikam a okurkum :D ale pro me to fungovalo :D