Anikitos

Je nějaké minimum svalů, které člověk dokáže nabrat?

Je omezeno to, zda člověk, který cvičí, bude pořád nabírat svaly?

Třeba tuků dokáže člověk přibrat fakt hodně. Jsou tlouštíci, co váží přes 600 kg jen v tucích.

Dokázal by, ale člověk, kdyby chtěl, nabrat třeba 1 tunu svalů nebo to není možné? :'D

A existuje max. váha, kterou je schopen člověk uzdvihnout? Čím víc cvičí, tím víc v různých cvicích uzdvihne (200 kg na dřep, pak 300 kg na dřep,…).

Lidé prý v extrémních situacích, kdy jsou vystaveni vysokému stresu a strachu, jsou schopni za pomocí adrenalinu a svalů uzdvihnout obrovské 100-násobky své vahy – tedy několik tun, jenže svaly se v při takových situacích (kdy používá celou jejich sílu) trhají…
Jaká je max. hodnota, kterou člověk může zvednout ve ”své nejlepší formě?”

Odpovědi
Ušel ventil

Minimum ?
Když budeš cvičit a nebudeš mít kvalitní stravu tak nenabereš nic , ba naopak si může tělo brát energii i ze svalů a i při cvičení budou svaly ubývat – katabolizace ,
ale na to ses asi neptal -
maximum svalů asi naberou jen ti co si pichají anabolika ale u toho to také nejde do nekonečna jako u těch co nabírají tuk – nikde nikdy nebyl uveřejněný 300 kg svalovec ale vždy jen člověk co má na sobě tuk.

orwell

Tak předně: nenabírají se svaly, ale svalová hmota! Všechno na světě má svoje limity a tudíž nelze stále intenzívnějším cvičením a žraním nabírat svalovou hmotu do nekonečna. Po dosažení určité meze (u každého individuální) už můžeš dalším nárůstem zatížení svalovou tkáň pouze poškodit. Také s postupujícím věkem se svalová hmota vytrácí a ve stáří budeš mít místo svalů jen vytahanou vrásčitou kůži visící třebas na kosti předloktí. A nic moc s tím neuděláš. Takže bych to moc se svaly nepřeháněl. A s těmi výkony, co uvádíš, bych nesouhlasil. Samozřejmě je možné ve stresu a při boji o život docílit podstatně vyššího výkonu, ale stonásobek své váhy, to už je novinářská kachna. Nejde jen o svaly, ale pevnost kostí, šlach a vůbec stavbou kostry jako celku. Maximální hodnotu, kterou člověk uzvedne? Jak kdo, ale rekordy ve vzpírání si vygoogli, to by neměl být problém.

ivzez

Maximum svalů, které člověk dokáže nabrat, je 0 (nula).

Svaly nelze nabrat. Svaly lze jenom vypracovat, lze zvýšit
svalovou hmotu. Ale počet svalů zůstává stejný.

Anikitos

Špatná formulace otázky… má to být:
”..maximum svalů, které člověk dokáže nabrat.”