jaja12345678

Je nebezpečné pořezání od skla na ulici?

Ahoj, chci se zeptat, dnes se mi do boty na ulici dostal malý střep skla a maličko se mi zabodl do chodidla, skoro netkala ani krev, je tam jen malinká ranka, ale mám strach, že bych z toho mohla mít nějakou otravu nebo něco. Nevíte jestli je to možné, jestli si radši nemám zajít k doktorovi?

Odpovědi
Pepa25

Co nejdříve dostat vše z rány a vydezinfikovat, ale jinak bych to neřešil, pokud to nezačne podbírat.

Dochy

Osobně bych to řešil až v případě potíží. Drobných ranek si člověk nadělá a mnohdy si toho ani nevšimne. Předpokládám, že očkování proti tetanu máš v pořádku.

Kelt

Může to být od nádobky, kde byly léky, drogy, nebo nějaká plíseň, virus. Doufám, že sis na to dal/dala nějakou dezinfekci a pořádně umyl. Až ti bude špatně, tak už bude pozdě. Doktor se na to aspoň podívá. Tak to neodkládej. Lepší, když ti vynadá, že tam jdeš kvůli blbosti, než kdybys to podcenila. Jde o tvé zdraví.