Pepa25

Je načase obětovat Ukrajinu – případně další země – a jít prosit Rusko o normalizaci vztahů a o plyn?

Otázka je záměrně provokativní, ale máme tu svobodu slova a navíc nepochybuju, že si to tu někteří myslí. Nebo máme spoléhat na spojence a vznikající společnou evropskou energetickou politiku? Prosím argumentujte.

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Vzhledem k tomu, že Rusko, jak samo deklarovalo, chce obsadit Ukrajinu a Podněstří, tak mi to nedává smysl. Agresor se má izolovat. Plyn se může jednoduše dodávat z USA, Norska či od největšího světového producenta – Kataru. Závislost na Rusku nedává smysl, když to ani není největší producent. Co jsem četl, tak změna dodavatele by znamenala propad ekonomiky o 2 % HDP EU. Pro většinu politiků nepřijatelné – což dost vypovídá o našich proklamovaných „hodnotách“.
Fascinuje mě, že si Evropa nechce udržet Ukrajinu jako nárazníkové pásmo před Ruskem, když 85 % Rusů se v posledním průzkumu vyslovilo pro pokračování operace dál na Západ. Tématem č. 1 v dnešním ruském tisku je otázka, zda je vhodné zaútočit na země, které podporují Ukrajinu.
Více než 90 % vojenských dodávek (v přepočtu na dolary) poslaly USA. Evropa má jasné vítěze a poražené. Ruští agenti se ukázali v Německu, Rakousku a Maďarsku. Naopak mezi morální vítěze lze zařadit Evropskou komisi, Velkou Británii, Švédsko, Nizozemí, Polsko a Česko (+USA a Turecko) – ti aktivně podporují Ukrajinu.

Další odpovědi
Drap

To my tady nerozhodneme. Nepotřebujeme plyn ani ropu z Ruska. Žili jsme bez ní tisíce let. Můžeme bez toho žít i dále. Pokud však nechceme vyrábět spousty věcí z těchto produktů. Na vznikající evropskou politiku můžeme klidně spoléhat, už teď nám přece ukázala že třeba elektřinu, kterou si levně vyrobíme si díky povolenkám můžeme draze koupit, aby jsme mohli topit, svítit a vyrábět. Ty země, které mají alespoň trochu prozíravé vedení, si raději zajišťují některé zdroje vlastní cestou, aby své lidi neuvrhly do bídy.

Kryšpín

Česká vláda by měla být první nečekat na uzavření a přestat odebírat plyn i ropu od nepřítele poněvadž národ je statečný vezme si svetr omezí jízdy autem u chaloupek nebudou tři auta ale jenom dvě a místo dvou dovolených bude jenom jedna za rok. Šéf vlády pojede do USA vyjednat dodávky plynu a s Polskem ukončíme spor o Túrow uhlí bude na vzdor Gretě potřeba.

dudu

S prominutí, to je dotaz jak od vola. Co lze očekávat od agresora, který překročí hranici svého souseda a vyhrožuje použitím jaderných zbraní proto, že se napadený ze všech sil brání, aniž vstoupí na území útočníka.

dubraro

Není třeba o nic prosit a nikoho obětovávat. Stačí uzavřít smlouvu, platit a odebírat.

paul1

Takovou otázku se mi ani nechce komentovat.

led

To už je zase 1.Apríl?
okrem zámernej provokácie (ako sám tvrdíte) sršíte humorom „máme tu svobodu slova“, tak prečo odsudzujete tých, čo majú iné názory, než sú tie vaše?

Verte, neverte…
Príde deň, keď sa Rusko vráti medzi krajiny, ktoré zásobujú Európu ropou a plynom

Kryšpín

Bůh máte pravdu záleží kdo na všem vydělá pakliže Rusko tvrdě zaútočí na UA, tak pravděpodobně obranný pakt NATO ani USA na odvetu nepůjdou aby nebyla třetí světová válka.

Pepa25

dubraro: bohužel tak jednoduché to není. Rusko más opakovaně označilo za nepřítele a podepsané smlouvy odmítá dodržovat. Takže se skutečně buď musíme podvolit nebo vzdorovat …

Pepa25

led: pořád dokola: odsuzuju lži, dezinformace, ne názory! Názory si naopak žádám, ideálně podpořené argumenty – viz i tento dotaz. Vidím ale, že vy svůj názor (na rozdíl od drapa, kryšpína, zjentka … se kterými také třeba nesouhlasím) ani formulovat, jen napadat. A to vše jen kvůli tomu, že jsem tu opakovaně odmítl vaše výmysly a chtěl po vás fakta.

led

Pepa25, keď odsudzujete lži, ako teda môžete napísať lož „máme tu svobodu slova“ odsúďte teda sám seba a neberte mi právo vyjadriť svoj názor, veď aj sám to podporujete „Názory si naopak žádám“.
Jednoducho a krátko: „nešlapte si na jazyk“

zjentek

Pětadváca nevím zda ti něco napovídá pojem být na něčem/někom ZÁVISLÝ ze sta procent. Správně, JSI! Ty, stejně jako kdokoli jiný. Třeba Fiala, například.

_Bůh_

Zjentoš, ne všici jsme – já třeba plyn nevyužiji vůbec

da ny

Bůh_
Tak, jasně, proč být solidární, když můžu být sobec a hrabat jen na svém písečku.
Potravinově jste soběstačný, Látky a boty si vyrobíte sám, mýdlo, šampony také. Léky aj. Zdravotnictví, školství a stát, všichni občané, ať si trhnou ;D Družice nepotřebujeme, dopravní prostředky, nikdo také ne. Ze dne na den ani sanity, požární auta. K čemu potřebujeme stát, politiky, úředníky, peníze, účty v bankách? Fabriky, ať se položí. lidé, žijící v ČR přece nemus/nepotřebují lékařskou péči, chodit pěšky z Kotěhůlek desítky kilometrů, do prázdných obchodů. Nepotřebují pracovat, bydlet, mýt se, prát, jíst, žít…. ;D
Proč platit za plyn, ropu méně, když můžu mít dražší od jinud (konečně si nahrabou i amíci víc a víc)…..

_Bůh_

‼️#Poland no longer intends to buy gas from #Russia.

This was announced by Piotr Naimski, a representative of the Polish government for strategic energy infrastructure.

_Bůh_

Jinak teda Polsko si může všechno nechat pro sebe, když to teče přes ně 😂 a do Německa nedoteče nic