Kryšpín

Jaký je vztah Slovenská republika versus Rusko,

Ukrajinský president v řadě jeho projevů upozornil pokud Rus na UA vyhraje napadne ČR jako v roce 1968 pochopil jsem pravděpodobně to bude jaderný útok, ovšem v případě pozemního vojska je tam Slovensko nebo Polsko.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Slovensko je stejně jako Polsko nebo pobalstké země jednoznažně na straně Ukrajiny, právě vzhledem k rizikům, že je Rusko zahrne pod „ближнее зарубежье“ nebo prostě svoji sféru vlivu.
Zajímavější je přístup veřejnosti, kde na Slovensku její větší část (než v Polsku nebo u nás) je na straně Ruska, což mi dlouhodobě nedává smysl.

Další odpovědi
led

Oficiálne, ako sa dozvedáme z verejno(nes­voj)právných médií Slovensko ústami predstaviteľov štátu je proukrajinské a proamerické. Ale ako dokazujú aj štatistiky, napriek tomu že polovice sú vždy rovnaké, ta väčšia polovica obyvateľstva je v tomto konflikte proruská
Ak si všimnete prezidenta Ukrajiny Zelenského v zelenom, nemôžete si nevšimnúť, že už neprosí a nežiada pomoc, ale vyhráža sa, prikazuje, európskym štátom, ako sa majú správať voči Ukrajine. Sledujte nielen text v médiách, ale vizuálnych médiách si všímajte reč tela, hru očí a farbu hlasu.
„Prečo mám pomáhať tomu, kto mi prikazuje, hrozí a vydiera?“

paul1

Moc příznívý není. A doufejme, že to tak zůstane a nebude se stupňovat. Držím palce Ukrajině, ať je zabrzdí.

Kryšpín

Četl jsem v tisku Slovenska odhadem 45–50% občanů má názor proruský údajně měl i Kongres USA požádat jejich vládu o nápravu.
To v Česku je proruských příznivců jenom asi 10% podle mého odhadu zásluhou vlády která provedla opatření jako moc výkonná i když bez rozhodnutí dle zákonů.

Pepa25

Ach jo, vy jste fakt expert na zmotání všeho dohromady: existují různé studie, kolik lidí na Slovnesku je ochotných věřit dezinformacím a že to je výrazně více než průměr v okolních zemích (např. tady https://infose­curity.sk/dezin­fo/studia-kremelskym-dezinformaciam-veri-az-56-slovakov/ ) no a pak tato zpráva https://strate­gie.hnonline.sk/new­s/media/96019186-americky-kongres-si-posvietil-na-prorusku-propagandu-na-slovenskom-facebooku ze které samozřejmě NEVYPÝVÁ, že by Kongres „žádal (slovenskou) vládu o nápravu“! Kongres může tlačit leda na Facebook/ Metu.

led

Pepa, rôznymi štúdiami na rovnaký problém si môžem vytapetovať celú onú miestnostku.
Každý zadávateľ dáva, čo chce poznať a usilovnítvorcovia štúdií ďalej postupujú podľa zadanej požiadavky. Presne v zmysle „Kto platí, ten má pravdu“