paul1

Víte vše o pozadí Rusko-Ukrajinského konfliktu??

Mimo uvedené to byl uměle vyvolaný hladomor v r. 1922, kdy Stalin potrestal Ukrajinu pro snahy o samostatnost. Všechno obilí a zemědělské produkty byly na území Ukrajiny zkonfiskované a značná část odvezena do zahraničí. Rolníci neměli ani co zasít. Přišel hladomor, přinesl okolo 6 milionů obětí, přičemž oblast okolo Charkova byla nejvíc zasažena. Souběžně s hladomorem došlo k likvidaci řecko-katolické církve a ukrajinské inteligence. Hlavně spisovatelé a další, kteří psali ukrajinsky (básníci, humoristi atd.) byli pozatýkaní, po vykonstruovaných obviněních a mučení pozavíraní a hodně z nich popravených.
Zdroj: Denník N, 21.2.,2022

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-valka-na-ukrajine/704960/rus­ko-vs-ukrajina-hluboke-koreny-konfliktu-co-vedlo-k-dnesni-otevrene-valce.html

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mícháš hrušky s džejpkama. Hladomor z dvacátých let nebyl čistě ukrajinský, týkal se celého Ruska. Šlo o důsledek poválečné krize 1.sv. války, následné občanské války a bolševiky praktikovaného „válečného komunismu“ (nic si nenalhávejme, bělogvardějci loupili nemlich STEJNĚ).

Tzv. „Stalinův hladomor“ byl až ve třicátých letech coby důsledek kolektivizace (od té doby NIKDY SSSR nebyl potravinově soběstačný), která se prováděla za účelem odrbání rolníků ve prospěch zprůmyslnění (vybudování průmyslové základny SSSR bez zahraničních investic [bolševikům by nikdo peníze nepůjčil], tedy pomocí vlastních zdrojů).

K likvidaci čistě UK intelektuálních elit nedocházelo, politika teroru probíhala v celé zemi prakticky bez rozdílu již od samého počátku bolševismu. Tehdy se tomu říkalo „likvidace kontrarevoluci­onářů“ a jediné na čem záleželo byl vztah k režimu, nikoliv na národnosti. A tzv. období „Velkého teroru“ v druhé polovině třicátých let (známé Moskevské procesy) ve skutečnosti nebylo nic nového, jediný rozdíl od dosavadní praxe byl JENOM v tom, že Stalinův prst ukázal do vlastních řad, tedy čistky se prováděly i mezi soudruhy. Etnické čistky přišly teprve v souvislosti s 2. sv. válkou (možná víš, že Ukrajinci zdatně bojovali za Adolfa). Postihlo to především pobaltské národy, krymské Tatary a venkoncem i Banderovce, prostě každého, kdo „spolupracoval s Němci“. Je ale faktem, že Nikita na stranickém sjezdu 1956 vtipkoval, že Ukrajinci nebyli posláni na Sibiř jen proto, že jich bylo vysoko nad možnosti režimu (NKVD, kapacita železnic apod.).

Tím chci říci, že VYTRHÁVAT ze souvislostí a ještě CHYBNĚ je FAKTICKY NANIC. Nech to hapikymu nebo pánbíčkovi. Vždyť se podívej na ten jeho blábol, který odpověděl. :(

Další odpovědi
Pepa25

Dějiny rusko-ukrajinských vztahů jsou dlouhé a složité – není to jen hladomor, ale také Kyjevská Rus, kozáci, Malorus, Dekret emský, Bandera …
Zajímavé čtení v odkazu (celý článek je jen pro předplatitele):

Zdroj: https://denik­n.cz/837812/d­ejiny-ukrajiny-1500-let-na-krizovatce-civilizaci/

_Bůh_

Jasný no. Plus si ještě Rusáci připisují zásluhy za porážku Nacistů, když je reálně z 90 % porazili ukrajinští vojáci. V dnešní době je v Rusku daleko více neonacistů než na Ukrajině.

Rokio

Hlavní zásluhu na válce má Rusko. Putin zaútočil na Ukrajinu a ruští vojáci páchali a páchají na Ukrajině mnoho válečných zločinů.

Kryšpín

Mají rozmanitou historií za 120 let UVO, OUN, UPA, Halič, Volyň, likvidace Poláků i Židů, Šuchevyč, Abwehr Bandera a.t.d.

paul1

Pro aliendrone: Nic jsem z kontextu nevytrhával, jak jsem koupil, tak jsem prodal. Fakt je, že dějiny Ukrajiny jsou zašmodrchané, ale je to i tím, že na objednávku byly o dění na Ukrajině zveřejňovány zkreslující, lživé zprávy i od uznávaných spisovatelů, politiků atd. Postižena hladomorem ale byla hlavně Ukrajina a hodně to bylo tím,že vládu a rozhodování přezali ztv. nichtsmochri, to je fušeři. Jo a od „hapiky“ tady nic není.

https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/snemovna-uznala-hladomor-na-ukrajine-ve-30-letech-20-stoleti-za-genocidu/2188586

_Bůh_

Rokio: Jedinou zásluhu. Nikdo Rusko nenapadl. Takže za to může jen a pouze Rusko.