Lgee

Je na světě neomezeně zdrojů?

Vzniká stále nové zlato, ropa, pokud ano z čeho? Přeci se to nemůže tvořit z ničeho ne?

Odpovědi
Edison

Vzniká… Prvky vznikají ve vesmíru při výbuších supernov. Látky vznikají pak mnohem později z prvků chemickými reakcemi a mísením směsi. To je tu už popsáno. To je ale asitak jediný zdroj prvků vyšších, než vodík a helium. Vzhledem k tomu, do jak velkého prostoru jsou pak prvky rozmetány na jednotlivých planetách se pak množství prakticky nemění. Zdroje jsou omezeny především z důvodu zákona o zachování hmoty. Každé kosmické těleso pak má samozřejmě ve svém měřítku rovněž zdroje omezené.

Pepa25

Přírodní zdroje jsou obnovitelné a neobnovitelné (vyčerpatelné). Nerostné suroviny jsou neobnovitelné: samozřejmě kdysi v minulosti vznikly, ale k tomu potřebovaly určité podmínky (viz vznik ropy).