SarrahParker

Je na promazávání suché pokožky lepší olej nebo krém?

Odpovědi
elkon

To záleží na složení. Důležité je prověřit u dermatologa co která pokožka potřebuje.

da ny

Je to asi závislé na vlastním pocitu/zkušenosti. Na příčinách suchosti pokožky, zda je narušená, přítomen ekzém, atopický ekzém, lupénka. Zda potřebuje „vymastit“, hojit apod. Dermatolog/ožní lékař mi za celých 40 let nikdy nepomohl. Jen dočasně (kortikoidy/ATB). Všechno jen metoda „pokus x omyl“.
Někdy leniens mast. Podle stavu, nálady a potřeby kombinuji.
Mně vyhovuje lépe krém/mast. Na obličej mast (žádný krém mou pleť dostatečně nehydratuje/ne­vymastí). Pořizuji v lékárně. Před lety jsem používala modrou Indulonu, přestata vyhovovat. Někdo mže jen večer, já hlavně ráno, i během dne.
https://www.drmax­.cz/infadolan-mast-100g-laminatova-tuba
Na tělo, končetiny někdy používám dětský pleťový olej (mandlový). Tělová mléka mi nevyhovují.
Používám též mast konopnou.
Olej (olivový) sem tam také namažu, na chvíli doma. Na ruce, lokty, kolena někdy vazelinu
https://makeup­.cz/product/160295/?gc­lid=EAIaIQobChMI-K-Y26zj-wIVHQB7Ch3V6A1L­EAQYASABEgIV6_D_BwE
https://www.no­tino.cz/ziaja/spe­cial-care-bila-vazelina/p-485588/?gclid­=EAIaIQobChMI-K-Y26zj-wIVHQB7Ch3V6A1L­EAQYAiABEgIwcfD_BwE
Mnoho olejů, na rozdíl od masti(krému pokožku spíše vysuší. (nejen moje zkušenost).
V odkazu je dost dobrých „rad“, bez ohledu na značku krému (nedělám reklamu, ale ten s ureou, také mažu na ruce).
https://www.e­ucerin.cz/indi­kace/sucha-pokozka/sucha-a-velmi-sucha-pokozka-tela?gclid=EA­IaIQobChMIgMCqoK­fj-wIV1u13Ch33eAf­JEAAYASAAEgIn­cfD_BwE
https://www.ni­vea.cz/tipy-rady/pece-o-plet/10-tipu-jak-pecovat-o-suchou-pokozku?gclid=E­AIaIQobChMIgMCqoK­fj-wIV1u13Ch33eAf­JEAAYAiAAEgJfKvD_BwE

Pepa25

Na ruce krém – dostatečně mastná je třeba klasická Indulona. Nikde jinde osobně suchou pokožku nemám a tedy ani neřeším.

zjentek

Samozřejmě že olej, pokud hovíš přírodnímu/při­rozenému.

cappuccino

Zkus kokosovy olej. Je vyborny a navic krasne voni.

Dochy

Budeš muset vyzkoušet co Ti vyhovuje na Tvou pokožku a Tvůj problém. Já mám dobrou zkušenost s ambidermanem (krém – v lékárně připraví na požádání libovolné množství, často mívají připraveny kelímky 100 a 200g), také pomohla Lipobase, ale je myslím jen na předpis (i když: když jsem se ptal proč, když tam nemá být žádná vyloženě léčivá složka, tak všichni jen krčili rameny). Indulana podle mně není moc vhodná na citlivou pokožku, ale také může pomoct a je levná, Infadolan je pro mně moc mastný a tuhý. Zkoušel jsem, ale pro mně to není to pravé.