Avatar uživatele
anonym

Je možné žít bez slinivky břišní?

Napadla mě kdysi tahle otázka – jestli člověk může žít bez slinivky,když si ji nechá vyoperovat kvůli nějaké nemoci. Musí pak ten člověk,který bez slinivky žije,brát nějaké léky?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, hapiky, aliendrone před 2159 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Bez pankreatu žít lze, ale bez podpůrných léků to nejde. Je to žláza s vnitřní i vnější sekrecí, produkuje hormony (třebá inzulín) a enzymy nutné pro trávení.

Dnes již lidé, kterým slinivka musela být odstraněna, mohou relativně normálně žít. Nutná je ovšem důsledná dieta, kontrola hladiny cukru a užívání všech náhradních produktů, které se ve slinivce tvoří.
https://zanet-slinivky.zdra­ve.cz/lze-zit-bez-slinivky-brisni/

Pozor na odpovědi uživatelů, kteří o dané problematice nic neví, plácají nesmysly a doufají v bod. O vkládání zdrojů ani nemluvě.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Slinivka není vlas, zub ani chlup, bez kterého se obejdete. Slinivka vytváří potřebné kyseliny k trávení. Bez slinivky jsi odkázán na kapaky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Kepler má pravdu, jediné nad čím se pozastavím je to „relativně normálně žít“. Tywoe Keplere… „relativně normálně žít“ jde i s umělým srdcem! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nelze. I při operaci slinivky se dožití pohybuje nejčastěji v délce 3 měsíců.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lenin15

Dobrý den ano dá vím z vlastní zkušenosti moje máma ve 40 letech přišla o slinivku dnes ji je 73 ano od té doby si píchá inzulín a léky pankreatol

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Co píše kepler, i když našel v článku jsou nepotvrzená , teoretické možnosti. Je znám někdo , kdo žije bez slinivky třeba 3 – 5 let? Sám se léčím se slinivkou a od odborníků mám trochu jiné informace

před 2159 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

No jo, Drape, ale ty se LÉČÍŠ SE SLINIVKOU. Ne že ji VŮBEC NEMÁŠ. To je sakra rozdíl.

před 2159 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak to sis asi vybral nějaké béčkové „odborníky“. Zkus si v uvedeném odkazu otevřít diskuzi pacientů pod tlačítkem „komentáře“.

před 2159 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek