reganama

Může člověk žít bez žalůdku?

Moji přítelkyni našli při fibroskopickém vyšetření v žaludku tumor o velikosti citronu a sdělili ji,že ho musí vyoperovat,ale zároveň ji vezmou celý žaludek.Je to možné a lze s tím žít a za jakých dietních podmínek?

Nejlepší odpověď
mosoj

Lze s tímto žít. Jícen převezme částečně funkci žaludku. Musí se ale jíst velmi často a malé objemy. Později se to o něco zlepší.
Jícen se vytáhne.

Nejdůležitější je zastavit šíření tumoru do celého těla.

Další odpovědi
elektrikář

Muj otec po operaci mněl jen polovinu žaludku musel jíst malé porce, a častěji.Jedl krupicovou kaši bramborovou Polévky aby žaludek co nejméně namáhal.Hrozno­vý cukr.