Avatar uživatele
maschin

Jsou lidé bez vůle méněcenní?

Lidé co nemají žádnou vůli něco dokázat, dodělat… Jsou méněcenní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zjentek před 3119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Neřekla bych, že člověk, který má slabou vůli, musí být špatný, diokonce méněcenný.. Někteří se vzdávají před cílem, třeba bez boje, jiní se rvou,.

Je to jejich rozhodnutí, je to jejich život, sami jsou zodpovědni za své myšlenky, za své skutky. Znají své schopnosti, možnosti, věří víc, že uspějí, než selžou. .

Nedostatek vůli či slabá vůle mohou být projevem slabé víry v sebe sama, nedůvěry v okoli, které mu znesnadňují usktuečnit svůj cíl, často mu hází někdo klacky pod nohy, jejích překonání je pak náročnější, než dotyčný předpokládal, přidají se city, ztratí „chladný“ rozum. Někdo se rozhoduje rychle a neúspěšně, jiný zdlouhavě a složitě.

Vezměte si příklad, někdo vám velmi ublíží, rozšiřuje lži, orkade vás, ublíží blízkým aj… Rozhodnout se pro pomstu, nebo pro odpuštění? .K tomu se vážou i morální vlastnosti …já po tobě chlebem, ty po mně kamenem… oko za oko, zub za zub? Co je správné rozhodnutí? O jakou jde vůli?

Nemusím,, chci, protože jsem … rozhodnutí je moje svobodná vůle, pokud nejde o porušení zákonů … Rozhodnutí by nemělo někoho „převálcovat“, nebo ovlivnit .. Bohužel ubývá vůle k vlastní odpovědnosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Jakou vůli- dobrou? Nebo třeba myslíš vůli žít? No tak konkrétně tohle by se ale mělo dodělat, i kdybys tím vůbec nic nedokázal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nejsou. Někdy toho dokáží méně, než ti „dravější“.
Někdy to může být problém (nedokončené věci, nevyřízené záležitosti),
ale v některých případech může méně znamenat více…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek