katalyzator

Je možné, že žijeme v simulaci, kterou vytvořili naši potomci v budoucnosti?

Zapomněl jste vložil odkaz na převzetí otázky,

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=v+simulaci%2C+kte­rou+vytvořili+na­ši+potomci+v+bu­doucnosti%3F

Nejlepší odpověď
katollik

Prvním, kdo uvedl základní koncept reality jako simulace, byl Platón v roce 380 př. N. L., Ve slavné Alegorie jeskyně

Další odpovědi
annas

Odpověď máte ve své otázce, na niž jste nevložil odkaz.

1. Jinak otázka uživatele mosoj

"Lze v budoucnosti měnit minulost ?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-v-budoucnosti-menit-minulost

2. Věřím, že existuje minulá budoucnost.. Třeba některé neerealizované myšlenky, vynálezy v minulosti se obnoví či uskutečně v budoucnosti. Třeba některé nápady či vynálezy Leonarda da Vinciho.

3. Hypotéza stimulace, v níž možná žijeme.

"Nejpovolanějším ze všech je zřejmě Nick Bostrom, ředitel Future of Humanity Institute neboli Institutu budoucnosti lidstva na University of Oxford, který v roce 2003 vyslovil hypotézu simulace v její současné podobě.

Podle Bostroma jde prakticky o obdobu světa popsaného v Matrixu s tím rozdílem, že naše mozky neleží v nějaké nádrži uvnitř těla napojeného na umělou výživu, ale samy jsou součástí velkolepé simulace, jež vytváří celou naši realitu.

Bostrom vyloženě netvrdí, že v takové simulaci žijeme, ale vymyslel zajímavé trilema – tedy tři výroky, z nichž jeden by měl platit.

Buď (1) lidstvo a všechny technologicky založené civilizace vymřou předtím, než by dokázaly spustit simulace reality ve vesmírném měřítku, nebo

(2) naše vzdálené potomky ani žádné jiné vyspělé civilizace nebude lákat takové simulace provádět, anebo

(3) teď takřka jistě v takové totální simulaci reality žijeme.

Pointa uvedených výroků tkví v tom, že pokud jedna jediná civilizace někde v kosmu podobnou simulaci spustí, skutečně v ní podle Bostroma nejspíš právě žijeme"

Podle Bostroma jde prakticky o obdobu světa popsaného v Matrixu s tím rozdílem, že naše mozky neleží v nějaké nádrži uvnitř těla napojeného na umělou výživu, ale samy jsou součástí velkolepé simulace, jež vytváří celou naši realitu.

https://www.sto­plusjednicka.cz/fa­lesny-vesmir-zijeme-v-pocitacove-simulaci-jako-ve-filmu-matrix

Drap

Ne, tomu nevěřím. Přece si nemyslíš, že naši potomci by byli takto hloupí a nechali nás žít takto?

zjentek

Jasně a kovídka jako součást simulace vkomponovali koncipovanýho tak, aby na něj umírali staří, blbí, škaredí a tlustí, takže si v tyto dny prakticky vytvářejí svůj optimální svět, no jo, logika…

Drap: ha haha hahaha hahahaha hahahahahaha… Viděls někdy, jak se dnes v rodinách chovají potomci ještě za života svých předků?
(Já vím já vím… výjimky existují, ale nezohledňuji, bo jich je jako šafránu.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.