mosoj

Lze v budoucnosti měnit minulost ?

Annas čte, gecco ne !

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Tak to tvrdí vědci.

http://www.zve­davec.org/poci­tace/2016/01/6­732-uzasny-objev-v-budoucnosti-lze-menit-minulost.htm

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

"Experiment australských vědců prokázal, že o tom, co se děje s částicemi v minulosti, se rozhoduje, až když jsou pozorovány a měřeny v budoucnosti. Do té doby je realita pouze abstrakcí.

Týmu vědců z Australské národní univerzity v čele s Andrewem Truscottem se podařilo prokázat, že „realita neexistuje, pokud se na ni nedíváme“.

--
Před několika lety se řešilo, Zda dokážeme někdy měnit minulost.

„Pokud bychom ovlivňovali minulost, ale nemohli měnit již jednou dané, nemohli bychom na stejném principu měnit ani budoucnost.“ Otázkou ovšem je, jestli schopnost měnit budoucnost také není pouhou iluzí.
http://21stole­ti.cz/2007/03/­19/dokazeme-nekdy-menit-minulost/

Další odpovědi
gecco

Podle současného stavu poznání ne…
Ovšem co bude v budoucnu možné nelze nyní 100% říci.
_____________­________________________­___________________
Víte, Mosoji, vás problém tkví v tom, že jste sice schopen informace získat, ale nejste schopen je vyhodnotit…
A – jen mimochodem, zvedavec.org je mezi těmi blabolivymi weby také…
:- D

orwell

Prý ne, byl by porušen princip kauzality.

Rokio

Ne, to není možné. Cestovat v čase je teoreticky možné pouze do budoucnosti.

Drap

Co bude v budoucnosti zatím nikdo netušíme. A podle současných poznatků to možné neni. Osobně si i myslím, že by to nebylo vhodné.

zjentek

Ne. Ráno jsem zkoušel změnit včerejších Šťastnejch 10 a nešlo to.

led

Článok, ktorý cituje annas, som čítala tiež, ale som v tomto smere trochu skeptik (pochybujem).
gecco má pravdu „Podle současného stavu poznání ne“, pretože ak by nemal, titulok článku by znel „Dokážem měnit minulost.. Experiment australských vědců prokázal, že lze měnit minulost…“

Ani druhý dôkaz „realita neexistuje, pokud se na ni nedíváme“ ma nepresvedčil.
Realita života existuje, aj keď sa na ňu nedívame. Napríklad, ak by som napísala príhodu z ciest pre väčšinu ľudí neuveriteľne nepravdivú (podľa reakcií poslucháčov po návrate), neznamená to, že táto príhoda neexistuje, nestala sa, ešte dnes žijú najmenej jej dvaja účastníci. Určite sa niečo podobné stalo aj vám.
Podľa doterajších odpovedi skeptikov je tu viac, aj keď to neznamená, že niekedy v ďalekej budúcnosti sa dôkaz týchto austrálskych vedcov potvrdí.
Akýsi novodobý „Filadelfský experiment“ prvé dva odkazy a jeho filmové spracovanie v manipulácii s časom v 3. odkaze:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Filadelfsk%C3%BD_ex­periment
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OeBoLSI7Jso
http://www.csfd­.cz/film/16425-experiment-philadelphia/preh­led/

tony2412

Nelze,čas běží pouze dopředu,nikdy se nelze vrátit a ani v budoucnu to nebude možné!

lexx

ne, princip kauzality to zcela vylučuje, vše ostatní jsou spekulace a báchorky duševně vyšinutých pánů profesorů

Martinuss

Mě ta otázka prostě nedává smysl, nechtěl si to napsat obráceně?

arachis

No to jsou mi ale úvahy, ono by stačilo, kdyby se lidstvo alespoň z minulosti poučilo, ale ono ne a ne.

mosoj

Pro ředitele zeměkoule. Nenutím „Zvědavce“, můžeš zde :

http://www.di­gitaljournal.com/sci­ence/experiment-shows-future-events-decide-what-happens-in-the-past/article/434829.

Nepodléhej tolik emocím. Víš o kvantové fyzice stejně jako dítě z 1. třídy a většina z nás zde.

gecco

Mosoji…
Ad ´další zdroj´- moje babička mi říkávala: „Není negramota a hlupák ten, kdo neumí číst a psát – ale ten, kdo všemu napsanému věří.“
Ale – je to marný, je to marný, je to marný…
___
Netuším, kolik toho o kvantové fyzice ví většina z nás zde, ale protože jsem fyziku studoval, doufám, že nějaké ponětí mám – pravda, studoval jsem fyziku jako celek, nikoli specializaci – třeba jadernou…
😁

mosoj

Led : Podle současného stavu poznání… "
Zapomněla jsi toto zahrnout do současného stavu poznání.

led

mosoj, a to mne hovoria, že som fantasta a vyznávač sci-fi :))

mosoj

Martinuss.
Nechtěl. Kvantová fyzika dává zabrat jiným kofrům.

Martinuss

takovýhle otázky si kladou největší mozky světa, tady ti těžko odpoví někdo kdo tomu jen třeba z 10% rozumí

mosoj

Prý ano.