zvonisek

Je možné, že jsem byla v minulém nebo předminulém životě vojákem v 1. sv. válce a zahynula jsem tam?

Myslím si, že jsem tam přišla o levou nohu, protože kdykoli vidim nějaký film či dokument o 1.sv. válce, tak mě ne skutečné bolí levé koleno, jako bych tu nohu neměla a někdo mi ji utrhl. Je zvláštní, že film o 2. sv. válce mi nevadí tolik. Nemám ráda žádné boje a násilí, ale u toho mě nic nebolí.

Nejlepší odpověď
dubraro

Je to možné. Já jsem byl ve 30. letech žena v domácnosti a muž mne řezal řemenem, když jsem nechtěla souložit. Jenže on to neuměl a mě to bolelo.

Další odpovědi
Gestas

Reinkarnace a minulé životy je nesmysl. Ta bolest levé nohy bude beztak psychosomatická.

Drap

Nevím zda jsi zahynula, ale určitě jsi byla trefená do hlavy.

led

1 – Podľa historikov a učencov sa s myšlienkou, že ľudská duša je nesmrteľná, pohrávali už obyvatelia starovekého Babylona, mesta založeného v druhej polovici tretieho tisícročia pred n. l.
Morris Jastrow ml. vo svojej knihe The Religion of Babylonia and Assyria (Náboženstvo Babylonie a Asýrie) napísal: „Problémom nesmrteľnosti sa vážne zaoberali babylonskí teológovia.“ Pre Babylončanov bola smrť „prechodom k inému druhu života,“ vysvetlil. „Nepochybne to, že človek si nedokázal sám seba predstaviť tak, že by bol navždy zbavený vedomia, bolo základom pre vznik prvotnej teórie o večnej existencii v tej či onej forme.“
2 – Hoci korene náuky o reinkarnácii siahajú do staroveku, určite je potrebné nájsť odpoveď na najdôležitejšiu otázku:
Zakladá sa táto náuka na pravde?
A kresťania by určite chceli vedieť, či je toto učenie v súlade s kresťanskou vierou založenou na Biblii.
(Ján 17:17) Keďže náš Stvoriteľ, Boh Jehova, je Zdrojom života a „Zjavovateľom tajomstiev“,
odhaľuje nám informácie o živote a smrti, ktoré by sme inak nemohli vedieť.
Ale na druhej strane:
3 – V 1. Mojžišovej 3:19 nachádzame slová, ktoré Boh povedal Adamovi po tom, čo Adam s Evou neposlúchli jeho príkaz.
Povedal mu: „V pote svojej tváre budeš jesť chlieb, kým sa nevrátiš do zeme, lebo z nej si bol vzatý. Lebo si prach a do prachu sa vrátiš.“
Boh sa vyjadril úplne jasne. Adam bol vytvorený z prachu zeme. Keď zomrel, vrátil sa do prachu.
Človek sa teda po smrti nenarodí znova ako niekto iný, ale prestane existovať. * Tak ako teplo a chlad, sucho a mokro, svetlo a tma sú protiklady, aj smrť je protikladom života.
Mŕtvi sú skutočne mŕtvi!
Nie je to jednoduché a logické vysvetlenie toho, čo sa s nami stane po smrti?
zdroj: internet

EKSOT123

Sice i někteří významní křesťané einkarnaci brali, ale vzato prakticky, je to nepravděpodobné. Dobrým vodítkem je třeba pokusit se vžít, kontemplovat P. Marii. Její život byl Ježíš. Kdyby jí nabídli, že bude v příštím životě miss World, nebo uznávaná právnička, nejenže by se jim vysmála, ale zlomilo by jí to srdce.- další odloučení od Boha. A to je křesťanství.
V očistci prý duše nejvíc trpí tím, že sice byl sňat závoj z jejich očí a cítí intenzivně lásku k Bohu, ale ještě k němu nemohou. Jako bys někoho moc milovala, ale byla někde zavřená.
Ovšem je množství záhad v různých náboženstvích a svět není tak jednoduchý. Možná existují skryté schopnosti člověka. Nutno také počítat s tím, že jsou duchové a celé skryté mocnosti – falešní pastýři. Ale dobrý dojde všude Kristova smilování, ač ho nezná. Zážitky v hypnóze mohou souviset s touto skrytou záškodnou inteligencí, nebo může jít o produkty mozkové činnosti, nebo v klinické smrti čas začíná ztrácet hranice. Je o tom víc článků. Ale nevím. Každopádně by bylo rozumnější si pro sebe nechat otevřenou možnost, že reinkarnace se neděje.

Smode

Možné to je. Zajdi si na tzv. regresní hypnózu a tam se lze do tzv. „minulého života“ podívat. Díky „znovuprožití“ situace bolest pravděpodobně zmizí. P.s. lidem kteří o tomto nic neví nelze nyní zde nic vysvětlovat – bylo by to stejně zbytečné.

Gestas

Kdo oživil toťu otázku?

Mc Merkurion

… kdo asi, autor, dělá to furt …

led

dubraro, „Jenže on to neuměl a mně to bolelo.“ pre ujasnenie „on to neuměl“ řezat řemenem, alebo to druhé? :-o

zjentek

Dubraro to určitě nemyslela zle…

https://youtu­.be/q_oo0BPko­zI?t=140