Gestas

Je možné umět psát, ale neumět číst?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak to zřejmě možné neni.

Další odpovědi
Kelt

Ve filmu Podivné dědictví říká jeden, že umí číst, ale že neumí psát. Terrence Hill mu říká, že když umí číst, umí také psát, protože by napodobil to co čte. Ale k otázce. Mohu opsat text a nemusím ho umět přečíst, protože bude v jazyce, kterému nerozumím. Japonsky, čínsky, albánsky, turecky a pod. Opíšu text, ale nevím, co jsem napsal, protože to neumím číst.

zjentek

Několik let po oslepnutí by to jít mělo.

ivzez

Myslím si totéž, co Drap.

Kelt zaměnil umění číst se znalostí cizího jazyka.
Také bezchybně přepíšu text v angličtině nebo jiném jazyce,
ale nerozumím mu, přestože jej přečtu.

replicator

Může se to stát, když třeba někdo ztratí koncentraci a nedokáže se dostatečně soustředit, aby přečetl dané slovo.