zjentek

Je možné spáchat sebevraždu mikrovlnami?

Jakože se nastaví dostatečné minuty otevřou se dvířka start a strčí se dovnitř kebule a jen tak se čeká.

Co se vlastně ve skutečnosti bude dít?

A taktéž nehoda, stejný postup- malé dítě nějak otevře dvířka, nechtě nastaví dostatečné minuty, nechtě spustí start strčí dovnitř tu svou malinkou kebulinku a jme se vizuálně důkladně prozkoumat dutý prostor trouby… Může býti smrtelná?

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Ano.
Spáchat sebevraždu mikrovlnami je možné.
S obsahem kebule se stane vlastně totéž, co s obsahem syrového vejce.
Bílkoviny se denaturují, ztratí vázanou vodu a vytvoří chuchvalce sraženiny. Proces je nevratný.

Další odpovědi
Darcy

ano. nemusíš ani strkat hlavu, ty dvířka mají své opodstatnění..

Hlada

Člověk, který by se o něco takového pokoušel, by byl tak mdlého rozumu, že by určitě nebyl schopný přečíst schema zapojení, troubu rozebrat a nastavit kombinaci bezpečnostních spínačů, aby se zapnula při otevřených dveřích.

Kelt

V jednom díle Komisař Rex byla použita mikrovlnka k zabití člověka, který měl kardiostimulátor. Detaily si nepamatuji a nevím, jak je to reálné.

da ny

Určitě.
Zkus, navzdiry vysoké ceně plynu, plynovou troubu, jako Elton John:
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/26545/dal-jsem-si-hlavu-do-trouby.html
Ale škoda každého života, zbytečně zmařeného ;D No, bývávalo (kdysi jsme se svítiplynem přišli o jednu sestřičku .. :/).
Moc bys mi tady chyběl ;D

aliendrone

LOL, to sis ještě nevšiml, že když otevřeš dvířka běžící mikrovlnky, tak se vypne? Potažmo když je zcela nezvařeš, tak se nezapne? ;) :D :D

Tak malé dítě, aby se do běžné mikrovlnky vlezlo celé a zavřelo za sebou dvířka by prozměnu nebylo dostatečně životaschopné k provedení činností nezbytných k zapnutí. (už jsem viděl nedochůdčata v inkubátoru). ;)

zjentek

Aevul, co voe, jako myslíš že ji nespustím? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

aevul

zjentek: Ale tak jako vím, že když otevřu dvířka při vlnící mikrovlnce, že se přestane vlnit. A když je zase zavřeš, pokračuje ve vlnění. Takže věřím, že ji spuštíš. Ale ačkoli tě neznám, trochu pochybuju, že se do ní vejdeš. Každopádně když to zkusíš a klapne to, žádná škoda.

Darcy

vždy mě zajimalo jestli se vůl vejde do mikrovlnky.. Třeba zkusit 😂