dust8

Je možné si někde či nějak vypůjčit dalekohled na den?

Neznám nikoho kdo ho zrovna má, takže jsem hledal půjčovnu dalekohledů, ale kupodivu jsem nic nenašel. Půjčůje se kde co. Od nářadí, elektrokol atd, takže mě tohle překvapilo. Možná jsem to měl googlova jinak, než „půjčovna dalekohledů“?

Cena nehraje až tak roli. Bylo by fajn kdyby byla kolem pětistovky či méně.
Nepotřebuji si dalekohled kupovat, protože jej zatím nevyužiji. Každopádně mám představu jak jej plnohodnotně využít za den.

Napadá vás jěště jiná cesta jak se dostat k dalekohledu na zapůjčení?
Možná bych mohl kontaktovat spolek nějakých myslivců, ale moc se mi do toho nechce. Mělo by to cenu? Nevím.

Odpovědi
Mp2

Je to jen o domluvě..

Já vždy nakupuju nástroje na firmu v obchodé, kde mají kde co..
Kolikrát je vždy jeden kus levnéjší a vyzkoušený.

Takže pokud potřebuju speciální brusku, vrtačku, kompresor na zahradu..
Není problém si to na víkend vzit a vrátit s tím, že on to zlevní a já mu dam neco bokem.

To samé zahradní sekačka.. Prostě nejde o to, že bych na to neměl.. Já si klidně sekačku koupím.. Ale pro mě je to už zažitý.

No a třeba v ulici mám ARMYSHOP..
Majitel je v pohodě týpek..
Myslím, že kdybych mu tak zálohu třeba 2k a po víkendu mu ho vrátil, určitě by mi 18stovek dal zpátky a zlevnil by ho…

Jen prostě musíš jednat s majitelem.. A ne s blbečkem, kterej je tam na brigádu..

jáára

Já ti ho půjčím. Smlouva o pronájmu movité věci je samozřejmostí.

Edison

A co nakoupit přes net, vyzkoušet si a do 14 dnů vrátit?

Kepler

Zdaleka ne na všechno existují půjčovny. Já jsem třeba zaboha nenašel půjčovnu vzducholodí, i když se tak někdy ohlašuju do telefonu. A co takhle koupit si nějaký v zastavárně a pak ho zase střelit v jiné? Třeba bys ještě vydělal.

zjentek

Mně jednou sused půjčil divadelní kukátko!