ShadyPony

Je možné se dostat na psychiatrii jako pacient, aniž bych si nějak ublížila například pokusem o sebevraždu apod.?

Asi je to divné přání, ale zajímalo by mě jaké to tam je z pohledu pacientů a chtěla bych to i sama zažít. Jenže si nechci nijak fyzicky ubližovat.

Nejlepší odpověď
Dochy

No pokud se tam budeš jakýmkoli způsobem aktivně snažit dostat v pozici pacienta, pravděpodobně uspěješ. To už samo o sobě nejspíš poslouží jako vhodná diagnóza 😉
Jinak ne všichni co jsou na psychiatrii museli být nebezpeční sobě nebo okolí. Je spousta problémů, které žádným bezprostředním fyzickým nebezpečím nehrozí, přesto jde o závažný problém, který je vhodné na psychiatrii řešit. Jsou psychiatrická oddělení, která se specializují i na dočasné poruchy, kdy pacient „pouze nezvládá aktuální životní situaci“. Jsou oddělení specializovaná na řešení závislostí a dalších podobných poruch. Ale snažit se tam vetřít jen pro zkušenost je blbost. Zabereš kapacitu, kterou by mohl využít někdo se skutečným problémem.
Pokud chceš vidět život na psychiatrii a máš chuť a možnost pomoci, zkus se informovat zda na nějakém blízkém oddělení nemají nějaký dobrovolnický program.

Další odpovědi
arachis

Na psychiartii se nedostávají jen cvoci nebo sebevrahové, také lidé alkoholici na odvykačku, gemleři, bulimyčky a starší lidé s demencí. Určitě i lidé trpící syndromem vyhoření nebo těžkými depresemi, u nichž hrozí, že by se o sebevraždu mohli pokusit a možná i jiní…Pokud nejde o odvykačku, kde je určitý přísný program, je léčba stejná jako kdyby člověk ležel se slepým střevem. Dostává léky, může chodit na vycházky, pokud nehrozí útěk -demence apod. Nic zvláštního, to bývá jen v amerických filmech…

Drap

Můžeš se tam dostat jako pacient, nebo zaměstnanec. Den otevřených dveří nemají.

marci1

Pokud nepostačuje naordinovaná léčba praktickým lékařem (antidepresivy), popř. rozhovorem s psychologem, člověka napadá, jak vše skončit, pak je vhodná léčba na psychiatrii. Léčba na psychiatrii je důležitá právě proto, aby se předešlo pokusu o sebevraždu.

iceT

Myslím, že by stačilo vést divné řeči, a pak u doktora být taky divná a pak by tě tam snad i preventivně šoupli.
Jedna moje přítelkyně tam skončila na pár dní, aniž by si něco udělala, předcházel tomu asi rok života v dost těžké situaci a pod velkým tlakem.

Hlada

Co myslíš pod pojmem „psychiatrie“? Ta je součástí každé po polikliniky. Stačí se objednat. Jestli myslíš psychiatrickou léčebnu, tak tam se dostane pacient jako do jiné nemocnice. Nejčastěji na doporučení lékaře.

odik

„zajímalo by mě jaké to tam je z pohledu pacientů a chtěla bych to i sama zažít“

Psychiatrie není žádný hotel, aby si tam chodili lidi jen tak. Doktoři a sestry se tam starají o skutečné lidi, kteří mají skutečné problémy.

A co se tam děje? Dostane prášky, odpočíváte, chodíte na procházky a různé terapie (povídací). Co by na tom mělo být tak úžasného na poznávání?

Pokud Vám ale není co léčit, tak tam s Vámi nemají co dělat. To je stejné jako říct: „Chci zažít, jaké to je být na chirurgii“, ale pokud nemáte třeba zlomenou kost, tak co tam budete dělat? Nic.
Pokud to v hlavě nemáte v pořádku, tak si zajděte za obvoďačkou, ta vám dá doporučení a pošle na vyšetření, kde zjistí, zda pomoc potřebujete nebo ne.