palda35

Je možné dostat v nouzovém stavu výpověď v práci, i když jsem ve zkušební době?

Nejlepší odpověď
elkon

Ve zkušební době se nedává výpověď. Zkušební doba se ukončí. Od toho je to zkušební doba.

Další odpovědi
Edison

Nouzový stav nemění zákony této země. Pokud mají být některé zákony změněny, musí to být provedeno zase zákonem, některé lze přijímat ve stavu legislativní nouze a i to má jistá pravidla.

Mc Merkurion

… ano, a právě díky tomu, že je nouzový stav, se někteří zaměstnavatelé, co museli zavřít potřebují zbavit zaměstnanců a ti ve zkušebce jsou zákonitě první na řadě, jelikož nemusej dostat odstupný a nemaj dvouměsíční lhůtu … to je zákon trhu …
… jen upřesňuju odpověď, aby odpovídala odbornejm právním termínům (ale víme vo co de): ano, ale ne výpověď, ale ukončení ve zkušební době … prostě tě můžou hodit přes palubu …

Rokio

Ve zkušební lhůtě může dostat zaměstnanec od zaměstnavatele výpověď ze kteréhokoliv důvodu, nebo i bez udání důvodu. Pokud je ale v pracovní neschopnosti, tak nesmí být propuštěn (např. nemoc).

Nouzový stav zákony nemění. Mohou být změněny pouze dalším zákonem.