MonkeyKing

Je možné chytit klíště na jaře nebo na podzim?

Když už neb ještě je zima, deštivo atd. A člověk je schovanej celej v bundě a má odhalenou třeba jenom hlavu?

Nejlepší odpověď
da ny

Ano.
„Čím vyšší je stupeň aktivity, tím „vyšší je riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem, a je-li infikováno, i pravděpodobnost nakažení některou z infekčních nemocí přenášenou klíšťaty. „
Do neděle je stupeň 3.
https://www.klis­te.cz/cz/pred­poved-aktivity

Další odpovědi
GM

Když je teplá zima, naše kočky si přinesou klíště i v prosinci nebo v únoru.

Nassin

Klíště můžeš chytit od března do listopadu a pokud jsi vhodně oblečený, moc šancí klíště nemá.,

Midoc

Je možné chytit klíště od jara do podzimu.

Drap

Letos jsem měl první už na konci února. Běžně se s nimi setkáš do listopadu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.