Petra09

Je mozny v tomhle obdobi chytit treba v parku nebo na zahrade kliste?

Nejlepší odpověď
casey

Zrejme ano.
Dle stranek ceskeho hydrometeorolo­gickeho ustavu se predpove aktivity klistat vydava
v období od dubna do října, konkrétní termíny zahájení a ukončení jsou však závislé na aktuálním průběhu počasí a proto mohou být posunuty i do března nebo listopadu. Ve zbývající části roku nelze možnost napadení klíštětem vyloučit, ale riziko je minimální, v období se sněhovou pokrývkou nebo celodenním mrazem nulové.
zdroj:
http://www.chmi­.cz/portal/dt?por­tal_lang=cs&me­nu=JSPTabConta­iner/P9_0_Pred­povedi/P9_1_Po­casi/P9_1_1_Ces­ko/P9_1_1_6_Klis­tata&last=fal­se

Další odpovědi
anonym

Když je takhle teplo, tak bych to rozhodně nevylučovala. Opatrnost je podle mého názoru plně na místě.
Při mých zkušenostech téhle drobné havěti nevěřím ani v zimě. Boreliozu mi zjistili v únoru. Kdy jsem na sobě toho malého prevíta ale měla, to opravdu nevím.

Conchus

Ne, ještě je moc brzo.