AlexPol

Je možné cestovat do zahraníčí bez dopravodu dospělé osoby?

Dobrý den, rád bych o prázdninách vyjel do chorvatska, avšak nikomu z nás ještě nebylo 18 let, je v tom nějaký problém, či je to možné?

Odpovědi
Otazník123

Je to možné, sám jsem takovou cestu do Chorvatska podnikl v 17 letech na motorce. Hlavně si nezapomeňte vyřídit úrazové pojištění v zahraničí a nezapomeňte doma cestovní pas ! Na hranicích ho možná budou chtít vidět.
Doplňuji: měla by stačit občanka

Edison

Chorvatsko a cestovní pas??? Prověřte státy přistoupivší k Dohodě o uznávání osobních identifikačních údajů. Těm, kteří k takové dohodě přistoupily, stačí OP se strojově čitelnou zónou.

Otazník123

Je možné že stačí OP, já měl tenkrát u sebe pas a tak sem předložil ten. Pak je to tedy ještě jednoduší.