Je možné být pěstounem, kterému se přidělí dočasně dítě na starost v kteréhokoliv místě v ČR s trvalým bydlištěm?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano. Jedná se o „Pěstounskou péči na přechodnou dobu“ (max. 1 rok). 🙂

Jedná se o dočasné řešení situace dítěte v krizovém období jeho života. V pěstounské péči na přechodnou dobu může být dítě umístěno max. 1 rok. Účelem pěstounské péče na přechodnou dobu je zejména poskytnout rodičům dítěte čas, aby si mohli upravit své poměry tak, aby byli znovu schopni převzít dítě do své péče, nebo se pro dítě našla jiná vhodná stabilní náhradní rodina.

Díky rozvoji pěstounské péče na přechodnou dobu mají děti, které se ocitnou mimo vlastní rodinu, šanci zcela se vyhnout pobytu v kolektivních zařízeních.
Pěstouni na přechodnou dobu jsou finančně zabezpečeni dávkami pěstounské péče a je jim poskytována odborná pomoc a podpora ze strany doprovázejících organizací či odděleních sociálně-právní ochrany dětí obecních úřadů.

https://www.nah­radnirodina.cz/pes­tounska-pece-na-prechodnou-dobu

Další odpovědi
ivzez

Nesrozumitelně formulovaná otázka:
v kterémkoliv místě × z kteréhokoliv místa
bydliště × trvalý pobyt

Není jasné, nač se ptáte, ani jak by měly trvalý pobyt
a kterékoliv místo v ČR souviset s pěstounskou péčí.