jirka F

Je možné, aby zdravý člověk v jeden den 4× oběhnul zemědělské pole, aniž by byl poté fyzicky vyčerpaný?

Můj děda když byl ještě naživu mě vyprávěl že prý jeho kamarád 4× oběhnul zemědělské pole a byl fit. Je na tom alespoň pravdy trochu, nebo se jedná o vymyšlenou historku?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

c) jiná odpověď

Otázka je špatně položená. Ano, je to možné. Záleží však na fyzičce daného jedince a na velikosti pole. Zemědělské pole může být 100× 50 m, potom to zvládne lehce každý, ale také může být pole o velikosti 50 ha, a to už by bylo dost obtížné.

Další odpovědi
Kepler

a) ano

Záleží komu pole patřilo, jestli záhumenkáři, nebo kulakovi. Já jsem zamlada pravidelně večer obíhal pole asi tak 1 × 0,5 km, co patřilo JZD. Ale jenom jednou.

ivzez

a) ano

Po opravě otázky:

Ano → i víckrát…

Rokio

a) ano

Jednoznačně ano. Když mi bylo patnáct let a byl jsem hubený, tak jsem bez větších problémů vyběhl kopec, který má asi 500 až 800 m. Tvůj příklad je přibližně na stejné úrovni jako můj kopec, co se náročnosti týče.

yuko

c) jiná odpověď

Pokud běhal pravidelně, nemusel být vyčerpaný

Edison

a) ano

Jednoznačně ano. Když to nebude ruská celina. 😉 A klidně i víckrát, když bude přiměřeně malý. 😁

dudu

b) ne

Neříkám ne, jen pochybuji. Můj spolužák pracoval za hlubokého totáče jako brigádnik kdesi v kolchozu na Ukrajině. Vzpomínal jak s kombajnem ráno najeli do lánu pšenice a před setměním se po dokončení jednoho okruhu radostně vracívali do střediska na večeři.

jirka F

Náhrada:
1.Fyzicky vyčerpaný
2.Fyzicky na dně
3. Fyzicky ?