kurec

Je možné, aby v Praze během bouřky vypnuli proud?

Ve vesnicích a městech se to normálně stává, ale mohlo by se stát i v Praze?

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne se proud nevypíná nikde. Při bouřkách ale dochází
k poškození vedení, jehož následkem je výpadek dodávky elektřiny
(podle mne nejde o cílené vypnutí dodávky distributorem).

K poruchám dochází častěji v oblastech mezo obcemi. Pokud např.
větve nebo stromy poškodí vedení, může trvat i několik dnů, než se
dodávky elektřiny obnoví (než se opraví všechny poškozené úseky).

K poruchám může dojít všude → i ve větších městech včetně Prahy.
V Praze jsem to zažila jen asi třikrát, mimo Prahu při téměř každé bouřce.

Další odpovědi
Dochy

I v Praze dochází k poruchám. Proud zpravidla nevypnou, ale kvůli nějaké poruše oblast vypadne. V Praze je to podle mně méně časté, protože většina koncových vedení je v zemi a na úder blesku tak méně háklivá.

Drap

Ano, mohlo