Avatar uživatele
zjentek

Je možné, aby se v naší společnosti objevil například i mezi právníky či lékaři takovýto člověk?

Člověk, který by ochotně a rád nezištně pomohl jinému člověku, i mimo okruh jeho vlastní blízké rodiny, která mu dala život či které dal život on.

Zajímavá 0 před 115 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Ano. je.
O některých vím, ale není to samozřejmé pravidlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Ale jo. Moc lidí mezi právníky neznám, ale i tam jsem potkal pár, kteří se zdají být slušní (kupodivu nepatří zrovna mezi advokáty ve známých kauzách) a i mezi lékaři mám pár dobrých známých a v průběhu času se mi věnovalo několik lékařů, kterým bych se nebál věřit i v životě. Pochopitelně je to ve většině případů jen pocit který mám na základě relativně povrchní známosti a mohl by se časem ukázat jako zcela lichý…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

„Člověk, který by ochotně a rád nezištně pomohl jinému člověku“ sa nechváli svojim konaním, nečaká chválu a odmenou mu je jeho vlastná spokojnosť „pomohol som tam kde bolo treba
Dvihnite hlavu od počítača a vyjdite medzi ľudí, tam takýchto nájdete medzi tými tichými nenápadnými v dave kriklúňov.
PS. pri hľadaní takýchto ľudí nezáleží na ich povolaní, veku a pohlaví

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Proč by ne?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Výjimky prý potvrzují pravidlo a hrdinové prý existují.

Osobně jsem doufal, že po dopadu společenských oslav dvaceti let činu Palacha na společnost, se onehdy, před 35 lety, na Václavském náměstí, pod dozorem a patronátem Václava Havla, začnou tyto výjimky, včetně hrdinů, jen rojit a rozšíří se po celé naší překrásné, rodné vlasti! Onehdy jsem nevěřil podobným tvrzením, že v USA přijde řadový (ne lepšo) občan k lékaři s nohou pod paží, načež mu dají teploměr a pošlou ho domů s diagnózou „být v klidu“. To proto, že jsem tato tvrzení považoval za chladnou válku proti imperialistovi. Děkuju.

Nový příspěvek