Kelt

Je možné, aby, národ, kraj, oblast, město vymřely? Co dělat a jak tomu předejít?

Jednak je to jeden z možných výsledků, jak může situace s kovidem dopadnout, a z historie je známá několik takových případů . Jsou scifi filmy, kde se lidstvo zachrání před mimozemťany, nemocemi, viry a pod. Každý sociální systém je určitá infrastruktura, kde konkrétní lidé na konkrétním místě plní určité úkoly, aby systém fungoval. Pokud tyto pozice nebudou obsazeny a nebude možné plnit požadované úkoly znamená to de facto likvidaci kraje, města, státu, národu? Jak se v tomto případě postupuje? To se přeživší lidé půjdou schovat do protijaderných krytů? Nechci malovat čerta na zeď , ale je lepší se zeptat dříve, než bude pozdě? Děkuji .

--

Je možné, aby, národ, kraj, oblast, město vymřelo? Co dělat a jak tomu předejít?

Nejlepší odpověď
Drap

Scifi neni realita, je to jen něčí bujná fantazie. Samozřejmě mohlo by dojít k nějaké katastrofě, kde by bylo možné, aby vymřela třeba většina druhů, nebo jen část. Pokud však nevíme co nás ohrožuje, neni se jak bránit. Covid doposud takovou katastrofu nepředstavuje. Jediné co můžeš v této situaci dělat, je dodržovat daná pravidla a modlit se, pokud to ovšem umíš.

Další odpovědi
Kepler

Že vymřela celá oblast, nebo obec (nebo spíš byla zcela vysídlena) se stávalo naposledy ve středověku, možná i později, kvůli různým morům. Nakonec se zase vše vrátilo k normálu. Lidé neměli ani tušení o nějakých mikroskopických breberkách a nevěděli jak se jim bránit. Teď už to víme a infrastruktura vždy funguje, i když někdy s potížemi. Máme na to širokou škálu protiopatření: ochranné prostředky, pokročilá lékařská věda, karantény a nakonec i vakcíny. Mám trochu pocit, že lidé propadají hysterii už kvůli pár tisícům obětí. Po první sv. válce jich bylo 100 000 000 (španělská chřipka) a moc lidí už o tom ani nic neví.