Rokio

Je moje čeština automaticky na výborné úrovni, protože jsem rodilý Čech?

Pokud nějaká firma požaduje po uchazečích o konkrétní místo výbornou češtinu, je automaticky rodilý mluvčí výborný uživatel daného jazyka?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne neni. Někomu se nepodaří propracovat výbornou češtinu za celý život. Lze však předpokládat, že česky rozumíš.

Další odpovědi
annas

K druhé části otázky. Rodilý mluvčí nemusí být automaticky výborným znalcem češtiny.

Vy česky rozumíte, ale domníváte se, že jste opravdu ve všech oblastech češtiny na jedničku?

dubraro

Nemusí být.
Můžeš se česky docela dobře dorozumívat, přesto nemusí být „na výborné úrovni“. Firma může hledat například tiskového mluvčího nebo autora textů určených širší veřejnosti.

Dochy

Pokud jde o zahraniční firmu, kde čeština bude jako cizí jazyk, pak téměř jistě ano (vyjímky se nejspíš najdou i mezi rodilými čechy). Pokud jde o firmu v ČR, nabírající primárně české zaměstnance, pravděpodobně v tomto případě budou chtít opravdu nadprůměrnou znalost ČJ.

ivzez

Ne, není tomu tak automaticky.

Tuto otázku jsi sice napsal správně, ale v ostatních
tvých otázkách a odpovědí je chyb nepočítaně.

ivzez

Oprava (už nemůžu do své odpovědi):
Tuto otázku jsi sice napsal správně, ale v ostatních
tvých otázkách a odpovědích je chyb nepočítaně.