zjentek

Je mnohaletý, dlouhodobě užívající alkoholik ve střízlivém stavu schopen kloudné, hodnotné či jinak prospěšné myšlenky?

Je mnohaletý, dlouhodobě užívající alkoholik ve střízlivém stavu schopen kloudné, hodnotné či jinak prospěšné myšlenky, vedoucí alespoň částečně k pozitivům?

(Ptám se čistě kvůli hlavy státu, totiž mám trošku obavu. Možno uvést i příklad podobné myšlenky.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to vyloučeno. Je ale známo, že dlouhodobý alkoholismus mění osobnost. Prokletý básník Paul Verlaine prý tvořil nejlepší verše, když se zhulákal. To ovšem není případ pana prezidenta.

Další odpovědi
Kelt

Střízlivý abstinent a vegetarián také neprodukuje pořád geniální myšlenky, například kdyby výběr jídla doporučoval většině lidí, tak se se zlou potáže. Nebo se podívej na film Fontána pro Zuzanu I. Otec hlavního hrdiny pil první ligu, ale když slíbil, že pustí vodotrysk, který před lety postavil, tak to ve střízlivém stavu dokáže.

aliendrone

Šmarjá… Jak je vůbec možné, že neznáš zkratku „Kámasútrický Erotoman Permanentně Lihově Extra Reziduující“? Prý astronom…, PCHE! ;) :D :D

Tak co myslíš? ;) :D :D