kosmonois

Je Miloš Zeman nejvyšší český (československý) prezident?

Prezident Miloš Zeman obvykle na fotkách působí jako nejvyšší z hlav států. Jak si ovšem stojí při porovnání se svými předchůdci?

Nejlepší odpověď
hapiky

Nejvyšší a největší hulvát.

Další odpovědi
Drap

Neni, Ludvík Svoboda byl o centimetr vyšší.

annas

Miloš Zeman měří 187 cm.
Václav Klaus měřil 179 cm,

"Ptejte s knihovny -
Dobry den, v literature se nam podarilo nalezt pouze vysku G. Husaka a T. G. Masaryka:

  • G.Husak – 175 cm

BUDINSKY, Libor. Deset prezidentu. Praha : Knizni klub, 2003. s. 205. ISBN 80–242–0966–7.

  • T.G.Masaryk – 174,6 cm

MAHLER, Zdenek. Ano, Masaryk. Praha : Primus, 2002. s. 85. ISBN 80–86207–42–0.

Na internetu je uvedena vyska V.Havla a V.Klause, nicmene se nam tuto informaci nepodarilo dale overit a nevime, na kolik jsou udaje pravdive:

  • V.Havel – 174 cm –

U dalsich prezidentu se muzeme pouze podle fotografii dohadovat, i kdyz samozrejme zalezi na uhlu, v nemz byli fotografovani, ze L.Svoboda byl vyssi nez E. Benes a E. Hacha byl spise mensi postavy, nebot na vetsine fotografii je nejmensi z cele fotografovane skupiny:

  • KLUSAKOVA – SVOBODOVA, Zoe. Ludvik Svoboda : zivotopis. Kromeriz : Mesto Kromeriz, 2005. s. 22. ISBN 80–239–4706–0.
  • PASAK, Tomas. Emil Hacha : (1938–1945). V Praze : Rybka, 2007. 445 s. ISBN 978–80–87067–04–8.

Pro dalsi informace bychom Vam doporucili obratit se na Kancelar prezidenta republiky (http://www.hrad­.cz/cz/kancelar_pre­zidenta/zasady_po­dani.shtml),
ktera by mela mit tyto informace k dispozici."

https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/vyska-cs-presidentu

Jedna zajímavost.

Pamatuji si, že president Antonín Novotný byl vyhodnocení jako nejhezčí president.

Pro ověření

„Kdo to byl Antonín Novotný? Mezi lidmi se mu také říkalo schöne Tony. Proč tomu tak bylo?
OT: Když byl jako host na Valném shromáždění OSN v New Yorku, byl prý zvolen nejkrásnějším státníkem, který se zasedání účastnil. Jestli to je pravda, těžko říct.“

https://ct24.ces­katelevize.cz/ar­chiv/1331322-nejkrasnejsi-prezident

paul1

Někdy mne napadá, že pohádka „Obušku z pytle ven“ je bohužel jen pohádka. V opačném případě bych měl pro něj kšeft (ne jenom jeden) .