plebs

Je Michael Kocáb dezolát, či nikoliv při hodnocení dvou nejlepších kandidátů?

Nemůže pochopit, že skoro 70% občanů po 33 letech zvolilo na výběr na Hrad dva exkomunisty.
To já plně pochopil například při normalizaci, okolo dvou třetin občanů normalizovalo a to ukazuje vyspělost a trochu věrnost velké části spoluobčanů.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jeho guru Havel se zasloužil o to, že neproběhla žádná debolševizace, a Havel od prvního dne Listopadu hlásal Cosmesi tosmesi, a přece Nejsme jako oni. Tohle je výsledek. Neodstěhovali se ani neumřeli: žijí tu s námi.

Další odpovědi
da ny

Michael Kocáb

Proč ta nadávka na jeho adresu? Vyslovil svůj názor a s faktem se musí nějak „srovnat“.
Je to jeho věc. Lidskou přirozeností je odpouštět, vytěsnit nepříjemné zážitky a neživit v sobě zášť.
Pan Kocáb to zjevně neumí 😉
Určitě je mu jasné, že z té mizerné nabídky kandidátů, se nic dobrého vybrat nedá.
https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Dva-komunisti-plivnuti-do-tvare-Kocab-zuri-zato-Horacek-haji-generala-726686
Možná zná málo těch, kteří byli v ČSSR komunisty (různých dobách) perzekuováni, omezováni, trestáni za svůj názor, ale ten „hnus“ v sobě dávno neživí.
Politiků, předsedů vlád, ekonomů, poradců s komunistickou minulostí jsme tady po r. 1989 měli mraky 😉.

K VAŠEMU VÝROKU: „To já plně pochopil na příklad při normalizaci okolo dvou třetin občanů normalizovalo a to ukazuje vyspělost a trochu věrnost velké části spoluobčanů.“
OBÁVÁM se, že jste nic nepochopil 😉
Ona totiž 2/3 národa politika nezajímá a nikdy nezajímala. Lidé žijí, tam kde se narodili, tam kde chtějí i tam, kde musí, v každé době, bez ohledu na režim.
„Věrnost“ bych zaměnila za „spokojenost“, hojnost a bezstarostnost, „jistoty“, tedy vzpomínky na minulost 😉
S tou „vyspělostí“ národa/občanů, bych se s Vámi ztotožnila. Ukázkou je vždy nízká účast při volbách do parlamentu. A mizerný výsledek těch posledních (Pětipes). Pak brblají u píva a táhnou svou káru dál…., napříč různými režimy a vládami 😉

aliendrone

LOL! M. Kocáb (za komunistů přezdívaný mimo jiné i „Toluen“ – proč asi?), jinak též velmi známý popřevratový tunelář (pravomocně nerozhodnuto, táhlo se to tak dlouho, až bylo hlavní líčení „odloženo na neurčito“) SE DIVÍ? Hmm, tak teď se prozměnu divím JÁ. 😄

Je dojemné, že nerozumí systému, který sám (a velmi usilovně) pomáhal vybudovat. Tedy když si na to pro samé tunelování našel čas, muehehehe. NJN, co chtít od partičky kolem Vašíka pašíka, mercedesového trpitele. 😁

Pepa25

Exkomunista je i Zeman – a je to to poslední, co mu lidé vyčítají. A hlavně, mezi zbylými dvěma kandidáty je dost velký rozdíl, protože jen jeden nemůže doložit čisté lustrační osvědčení. Vzpomínate si ještě, kdy se řešilo, že by aspoň třeba ministři mohli mít lustrační osvědčení? https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/vlada-zmena-lustracniho-zakona-koalice-povinne-ciste-lustracni-osvedceni-pro-ministry.A221024_123­911_domaci_kop

EKSOT123

Hodnotí to dobře, je to smutné. Tragédie. A zřejmě si zvolíme tu nejhorší variantu, máme co si zasloužíme. Řekl bych, že ale Kocábovi současně různé věci unikaly a unikají, usnul v atmosféře konce komunismu, jakoby neviděl změny a vývoj a nové hrozby úplně odjinud.

plebs

Pepa25 velká část Čechů má zajímavou náturu na př. v roce 1948 ať žije soudruh Gottwald KSČ a Sovětský svaz v roce 1968 sláva Dubčekovi a jeho partě která nás v Moskvě podrazila a později dvě třetiny národa normalizovalo se soudruhem Husákem dalších dvacet let.
A nyní kdo zahodil rudou knížku velebil Sovětský svaz vedoucí stranu KSČ neb měl bratrstvo s okupačními vojsky tak je čístý a schopný a lze se na ně stoprocentně spolehnout.