M.K

Co mám dělat, když mám deprese a nemohu usnout? Děje se to od té doby, co je máma s novým manželem.

Je mi 10 a už od mých 8 žije máma se svým novým manželem od té doby mi nejde usnout. Od té doby, co je s ním, mám deprese.

Nejlepší odpověď
Palpatine

Hlavní je to říct mámě.

A mámin manžel (tvůj nevlastní otec). Máš s ním nějaké problémy? Křičí na tebe nebo nedělá ti něco? Nebojíš se ho třeba? Pokud ano a máma o tom ví, tak se neboj svěřit i nějaké paní učitelce ve škole.

Další odpovědi
Mp2

No, vypadá to, že spolu už budou..

Asi bude následovat to, že ty budeš mít nevlastního sourozence.. Tvá máma bude na mateřské a živit vás bude ten její frajer..

Nevím, jestli se tvoji rodiče rozvedli a otec na tebe platí výživné.. Ten má taky novou manželku ?
Otec o tom ví, nebo se s ním tvá matka vůbec nebaví a chce jen výživné ?

Já to měl doma podobné.. A i když jsem se s otcem nebavil, s tímhle jsem se mu svěřoval.
To asi částečně pomohlo.. Jestli máš tu možnost, zkus to taky..

Pokud opravdu máš problémy a nemůžeš spát.. A nesneseš myšlenku, že s tvou matkou bude mít nove dítě a ty tam za nejaky čas budeš asi překážet…
Mate doma prostor pro dalšího sourozence ?
Za 10–12 let budeš už končit školu a pracovat a jejich nove ditě bude chtít svůj pokoj..
Pokud se s tím frajerem nemusíš už teď, bude to psychicky docela špatný..

Zkus si promyslet možnost bydlet s otcem… Bav se s ním o tom… Však ty už se o sebe dokážeš postarat a nepotřebuješ aby tě doma někdo.hlidal..
Dál máš školního psychologa… Ten ti taky poradi..

Jde o tvoje nervy a o tvůj psychickej stav..
Nevím jestli je ten její frajer nejaky tupec co maka za 18 tisíc ve fabrice nebo jestli se o vas dokáže postarat.. Jestli je slušnej nebo od narozeni na hlavu..
Ale pokud s nim nevýjdeš, nebude to vůbec dobrý..
Vím o čem mluvím..

Kdybych já mohl vrátit čas, volil bych možnost bydlet u otce..

Drap

Zajít k psychologovi

jirka F

Zajít prostřednictvím rodičů k psychologovi­.Pokud opravdu cítíš že potřebuješ pomoc odborníka.A zby­tečně nic nezatajovat.Já to jednou udělal a dodnes toho částečně lituji.

Roman71

Bylo by dobré si o tvém problému v klidu promluvit s maminkou.

Podle toho, co píšeš, může být příčinou pocit, že se tvá maminka více věnuje novému partnerovi než tobě. To je celkem pochopitelné, ale je potřeba jít za maminkou a říct jí, s jakými pocity bojuješ. Pokud nenajdete společné řešení, zajděte spolu k psychologovi. Nebude to zdaleka první, ani poslední případ, kdy se něco podobného v něčí rodině stalo. Celkově se čím dál tím více rodin v současné době ocitá v jedné kritické situaci za druhou a tohle je jedna z nich.

Nepodceňuj situaci.

ivzez

Depresi sis diagnostikovala (to spadá do komtence psychiatra) sama?

Už dva roky nespíš?

Palpatine

Drape když je mu/jí teprve 10, tak asi těžko zajde sám k psychologovi.

nyjono

No … když si v 10 letech sám/sama diagnostikuje deprese … hmm hmm