kurec

Je mezi barvami cestovních pasů nějaký systém?

Proč máme v našem Pasu tmavě červeně pozadí a zlaté písmo? Já bych to třeba dal do státních barev takže např. ten stejný odstín červené co máme na vlajce a písmo bych dal bílé(jedná se o státní barvu ne?)

Odpovědi
autacek

Máme pasy i jiné barvy, než které popisuješ. Jaký to má ale systém, nevím. Tipuji že nic barevně mezinárodně závazného není.

Emefej

Bordó je barva pasů všech zemí EU. Proč tomu tak je, ci přečti https://magazin­.travelportal­.cz/2018/01/03/bar­va-cestovniho-pasu/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.