mosoj

Je manželství přežitek?

Tento týden přibylo 320.854 záznamů o neuhrazených částkách. Bylo podáno 156 trestních oznámení.
On-line kontrola Vašich závazku: Neaktivní

Rychle rostoucí počty dlužníků ochromují i justici
Do insolvence padá nejvíce lidí a firem v historii Česka. Bezvýchodně zadlužených je už dokonce tolik, že dluhy svým množstvím a administrativní zátěží ochromují samotnou justici.

Novinky pro rok 2013!

Zvyšuje se nezabavitelné minimum
Pro rok 2013 činí nezabavitelná částka dlužníka 6064,66 Kč. Na každou osobu, které je povinen dlužník poskytovat výživné, se uplatní ¼ z hodnoty nezabavitelné částky na osobu povinného, tj. 1516,16 Kč. Částka, nad kterou se srazí veškerý zbytek mzdy, je pro tento rok stanovena na 9097 Kč.

Neplatíš, neřídíš
Soudní exekutor bude moci vydat exekuční příkaz k pozastavení řidičského oprávnění pouze v určitých případech. Postižitelní jsou pouze dlužníci, kteří svému nezletilému dítěti nezaplatili výživné. Výjimku tvoří ti, kteří řidičské oprávnění potřebují pro obživu, zpravidla se jedná o řidiče z povolání.

Manželství se stává přežitkem, existenčně ohrožuje nezadluženého partnera

Exekutor se nově může dostat i na účet manžela. Jeho bankovní konto může být zcela blokováno nebo z něj mohou být dělány mzdové srážky. Dokonce i v případě, že manžel nebude mít o finančních potížích svého partnera ani tušení. Konkrétně mzdy totiž tvoří součást společného jmění manželů.

O střechu nad hlavou přicházejí kvůli dluhům stovky lidí
Stále více Čechů nemá na splátky hypoték a půjček, a tak přichází o střechu nad hlavou. Počet případů, kdy je dům či byt věřitelem zabaven a dán do dražby, vytrvale roste. Minulý rok jich bylo více než 900.

Exekuce jako nástroj vyřizování účtů – nový fenomén!
Exekutorům pro mobiliární exekuci postačí anonymní udání adresy dlužníka. Vlastníkům nemovitostí tak reálně hrozí, že mohou být postiženy exekucí jiného.
Registr dlužníků také zaznamenal případy, kdy dlužník naspal dopis exekutorovy ze zpětnou adresou nemovitosti v niž nikdy nebydlel. Exekutor má v tu chvíli legitimní právo do nemovitosti vniknout a zabavit veškerý majetek

Doplňuji:
Já jsem nic nepsal, je to převzaté z registru dlužníků a je to tam konkrétně napsané a není tam jak pro koho !!!

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším jakou vidíš souvislost s manželstvím. Pro někoho to je přežitek, pro někoho ne.Vše to co jsi tady vypsal neni problém manželství, ale nedokonalých a nedomyšlených zákonů, šitých rychlou jehlou, bez důkladného posouzení důsledků takovýchto právních norem.

Další odpovědi
dudu

Na rozdíl od některých názorů se tentokrát plně přikláním k vyjádření kolegy Drapa. Nejspíše ti Mosoji nesepnulo, že ve svém příspěvků zmiňuješ nesouměřitelna fakta a skutečnosti a výsledkem je pak něco jako dort, který pekli pejsek s kočičkou.
V manželství jako čtyřicetiletý ženáč nadále spatřuji něco jako pak o odpovědnosti, který dobrovolně uzavírají svéprávní jedinci.
Bez dalšího komentáře proto jen připojuji dva odstavce z manželské smlouvy mých předků uzavřené v roce 1925:

  • slibují sobě novomanželé Antonín a Josefa v manželství lásku a věrnost zachovati a tomto poměru vše vykonávati, cokoliv obecný mrav, náboženství a zákon předpisují
  • ustanovují manželé Vinklerovi mezi sebou všeobecnou společnost statku pro pád smrti tím způsobem, že nejen jejich nynější do manželství přinesené a obdržené jmění, nýbrž i vše cokoliv ten neb onen z nich budoucně nabudou neb zdědí, mezi nimi má býti statkem společným.

Doplňuji:
Dovolím si použít repliku paní Rosůlkové – „děti moje“ je překvapitvé, že k amnestii zde proběhla bouřlivá diskuze. Ovšem na téma co kdysi představoval pojem manželství a jak i dnes by tento svazek měl vypadat, je zde náhle snad až přílišné ticho po pěšině…

mosoj

Nevím kdo je tady nechápavý !!! Já jsem nikdy neřekl že je manželství přežitek. Naopak tento příspěvek je tady proto, protože s textem hluboce nesouhlasím !ˇ
Že manželé mají nést společnou zodpovědnost jsem nikdy nezpochybňoval, ale nesouhlasím s tím že je přežitek !!!!
Pak ale dudu neví na co narážíš. Zbytek je svinsvo, které nikdy hájit nebudu.

Je zajímavé že se nikdo nevyjadřuuje k exekuci jako takové, kdy cizí člověk uvede cizí adresu a exekuce proběhne. No, každý máme o spravedlnosti jiné představy.

dudu

Mosoji pardon, asi jsem nezvolil správná slova, ale obsah jako celek mně přišel trochu zmatečný. V dílčích pasázích se nerozcházíme a nevidím nejmenší důvod zde tuto polemiku nějak dále hrotit.